MŚ U20 IB. Ukraińcy lepsi od nieskutecznych Polaków

Reprezentacja Polski przegrała z Ukrainą w inauguracyjnym meczu Mistrzostw Świata dywizji IB do lat 20. Podopieczni Ireneusza Jarosza tylko 1 z 27 strzałów zamienili na gola i nie wykorzystali wielu dobrych okazji podczas gier w przewadze. Kolejny mecz we wtorek, 12 grudnia o godz. 19:30. Rywalem będą Słoweńcy.

Biało-czerwoni pod wodzą Ireneusza Jarosza zainaugurowali Mistrzostwa Świata dywizji IB, które odbywają się w Bledzie na Słowenii. Pierwszym rywalem naszej kadry była Ukraina. To nasi wschodni sąsiedzi szybko objęli prowadzenie, ale kolejne minuty to już wyrównana walka, w której biało-czerwoni nie ustępowali rywalom.

Najlepsze okazje do wyrównania Polacy mieli tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony, kiedy grali w przewadze, ale nawet z najbliższej odległości nie potrafili zaskoczyć Gleba Arcabanowa. Niewykorzystane okazje się zemściły i 31. minucie na 0:2 podwyższył Ołeksandr Szapowałow.

Nasi reprezentanci mieli jeszcze okazje do złapania kontaktu, ale przewagę rozegrali fatalnie, a podczas gry 5 na 5 lepsi byli Ukraińcy. To właśnie oni na początku trzeciej tercji w krótkim odstępie czasu dołożyli kolejne dwa gole, a w 58. minucie było już 0:5. Polakom udało się jednak zdobyć honorowego gola po trąceniu krążka przez Mateusza Siekierkę.

Kolejny mecz Polacy rozegrają we wtorek, 12 grudnia. O godz. 19:30 skrzyżują kije z gospodarzami, reprezentacją Słowenii.

Polska U20 – Ukraina U20 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
0:1 – Ołeksij Dachnowski – Mykyta Sidorieno (03:16),
0:2 – Ołeksandr Szapowałow – Ołeksi Jewtiechow (30:55),
0:3 – Wołodymyr Troszkyn – Ołeksandr Szapowałow (41:44),
0:4 – Ołeksi Jewtiechow – Klymenti Łysak (46:03),
0:5 – Mykyta Sidorienko – Wołodymyr Wołkow (57:11),
1:5 – Mateusz Siekierka – Kacper Rocki, Jakub Musioł (57:34).

Polska: I. Tyczyński – Kurnicki, Schafer; Kusak, Kucharski, Ciepielewski – Michalski, Chodor; Musioł, Moś, Ratajczak – Sobecki, Rocki; Gromadzki, Kolat, Jo. Hofman – Onak; Siekierka, Menc, Wawrzkiewicz oraz Ja. Hofman.
Trener: Ireneusz Jarosz

Ukraina: Arcabanow – Dachnowski, Szamardin; Sidorienko, Kryklia, Stetsiura – Wołkow, Kosarjew; Szapowałow, Jewtjechow, Iwaszczenko – Troszkyn, Połonicki; Szuła, Simczuk, Kowalczuk – Truszczenko; Jacyszyn, Dubski, Łysak