MŚ IB U20: Słowenia lepsza od biało-czerwonych. Bezzębna ofensywa

Reprezentacja Polski U20 przegrała ze Słowenią 0:3 w drugim meczu MŚ dywizji IB. Podopieczni Ireneusza Jarosza ponownie nie radzili sobie w ofensywie i pomimo dobrej defensywy, zanotowali drugą porażkę.

Drugi mecz na mistrzostwach świata U20 w Bledzie Polacy rozegrali z gospodarzami, Słowenią. Po dobrej 1. tercji, gdzie minimalne prowadzenie mieli Słoweńcy, w drugiej gra naszej kadry całkowicie się załamała, a przewaga 18:4 w celnych strzałach mówi wszystko, o przewadze, jaką w tej partii miały “Rysie”. Zamieniło się to na kolejne dwa gole.

W trzeciej odsłonie gole nie padły, choć nasi zawodnicy do końca starali się choćby o honorowe trafienie. W środę dzień przerwy. Kolejny mecz nasza kadra rozegra w czwartek, 14 grudnia o godz. 12:30. Rywalem będzie Chorwacja i to spotkanie może zadecydować o utrzymaniu na tym szczeblu.

Słowenia U20 – Polska U20 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
1:0 – Tjas Lesnicar – Tarik Mahmutovic, Tian Hebar (19:11),
2:0 – Nace Langus – Filip Sitar, Urban Podrekar (31:45, 5/4),
3:0 – Anze Zezelj – Rozle Bohinc, Tarik Mahmutovic (36:28, 5/4),

Strzały: 35 – 16.
Minuty karne: 8 – 12.

Słowenia: Kavcic – Podrekar, Slibar; Sever, Sitar, Langus – Bohinc, Seckar; Zezelj, Bericic, Crnkic – Hebar, Percic; Petrovic, Lesnicar, Kumanovic – Freser, Percic; Mahmutovic, Spari Leben, Crepinsek.
Trener: Mitija Sivic

Polska: Ciućka – Kurnicki, Schafer; Kusak, Kucharski, Gromadzki – Sobecki, Rocki; Ciepielewski, Siekierka, Jo. Hofman – Michalski, Chodor; Musioł, Moś, Ratajczak- Onak; Menc, Wawrzkiewicz, Ja. Hofman.