Znajdziesz nas też tutaj:

Puchar Kontynentalny

Oświęcimianie poznali rywali. Z kim zmierzą się w Pucharze Kontynentalnym?

Re-Plast Unia Oświęcim w przyszłym sezonie będzie reprezentowała Polską Hokej Ligę na arenie Pucharu Kontynentalnego. Biało-niebiescy poznali dziś swoich rywali, z którymi powalczą o awans do superfinału.

Poprzednia edycja Pucharu Kontynentalnego była szczególna dla polskiego hokeja. Po raz pierwszy w tych rozgrywkach triumfował bowiem zespół znad Wisły. Comarch Cracovia zdołała wywalczyć awans w trudnej grupie z HK Poprad, Saryarką Karaganda oraz Asiago Hockey. W superfinale nie pozostawiła z kolei złudzeń Saryarce oraz Aalborg Pirates, w pełni zasłużenie sięgając po triumf.

Re-Plast Unia Oświęcim będzie walczyć o to, by Puchar Kontynentalny pozostał w rękach polskiego klubu. Podobnie jak przed rokiem, grupa półfinałowa jest mocno obsadzona. Biało-niebiescy znaleźli się w grupie F, wraz z wicemistrzami Słowacji – HK Nitra, a także czołową ukraińską drużyną – Sokiłem Kijów (nota bene – o którym w kuluarach spekuluje się, iż wkrótce mógłby wstąpić w struktury… PHL). Stawkę uzupełni zwycięzca grupy D, w której rywalizować będą Asiago Hockey, HDD SIJ Acroni Jesenice oraz Vojvodina Nowy Sad.

Rozgrywki rozpoczną się 14 października i potrwają przez dwa kolejne dni. Jako gospodarza turnieju wybrano faworyta grupy – HK Nitra.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły