zklepy.pl
Image default

Polacy wygrali z Włochami. Świetny mecz biało-czerwonych

Polacy wygrali w Klagenfurcie z Włochami 3:1. Znakomity mecz rozegrał John Murray, a trzy gole to najniższy wymiar kary dla Włochów. W finale biało-czerwoni zagrają ze zwycięzcą meczu Austria – Węgry.

Polacy w półfinale turnieju w Klagenfurcie zmierzyli się z Włochami, których ograli w kwietniu podczas mistrzostw świata dywizji IA, awansując do hokejowej elity. Włosi do Austrii przyjechali w nieco słabszym zestawieniu. W barwach Italii wystąpił m.in. Jason Seed, który znany jest z gry w Podhalu Nowy Targ czy GKS Tychy.

To Polacy byli w tym spotkaniu stroną dominującą. Nasi reprezentanci częściej atakowali i byli groźniejsi w ofensywie. Nasi reprezentanci zasłużenie wygrali 3:1 i wydaje się, że to dla Włochów najniższy wymiar kary. Bardzo dobre spotkanie rozegrał John Murray.

W piątek Polacy zmierzą się z wygranym meczu Austria – Węgry.

Włochy – Polska 1:3 (1:0, 0:2, 0:1 )
1:0 – Alberto Colli – Marco Zanetti (02:28),
1:1 – Bartłomiej Jeziorski – Arkadiusz Kostek, Alan Łyszczarczyk (23:35),
1:2 – Patryk Krężołek – Krystian Dziubiński (39:17),
1:3 – Krystian Dziubiński (58:59, do pustej bramki)

Włochy: Vallini – Amorosa, Pietroniro; Conci, Morini, Zanetti – Migliorazzi, Ditomaso; Eisendle, Mantenuto, Brunner – Parini, Seed; Deluca, Sanna, McNally – Colli, Forte; Mantinger, Traversa, Felicetti

Polska: Murray – Wajda, Górny; Wronka, Paś, Zygmunt – Kostek, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Dziubiński, Jeziorski – Horzelski, Zieliński; Urbanowicz, Starzyński, Krężołek – Florczak, Biłas; Tyczyński, Smal, Michalski.

Najnowsze artykuły

Czesko-szwajcarski finał! Szwedzi i Kanadyjczycy muszą obejść się ze smakiem

Redakcja

O powrót do elity w Rumunii! Zagramy w Sepsi Aréna 

Mikołaj Pachniewski

Kres pięknej przygody. Polska gorsza od Kazachstanu, żegnamy się z Elitą

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj