Puchar Austrii nie dla Polaków. Debiut Tomáša Fučíka

Reprezentacja Polski przegrała z Austrią w finale turnieju o Puchar Austrii. Jedynego gola w dogrywce zdobył Benjamin Baumgartner. W bramce biało-czerwonych zadebiutował Tomáš Fučík.

W piątkowym spotkaniu Polacy przeciwstawili się Austriakom, którzy w czwartek pewnie pokonali Węgrów 3:0. To był bardzo twardy i wyrównany mecz. W bramce zagrał Tomáš Fučík, który zadebiutował w reprezentacji Polski.

Urodzony w Czechach bramkarz w październiku złożył dokumenty o nadanie polskiego obywatelstwa. Fucik świetnie się spisał. Wybronił sporo trudnych strzałów i został uznany najlepszym zawodnikiem meczu w polskim zespole. Po 60 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. W dogrywce, kiedy na tafli rywalizowało po trzech hokeistów w danej drużynie, w 63. minucie miejscowi zdobyli bramkę.

Następne spotkania reprezentacja Polski rozegra w lutym. W dniach 8-11 lutego podopieczni Roberta Kalabera zagrają w Sosnowcu w Turnieju Prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, gdzie zmierzą się z Ukrainą, Koreą Południową oraz rywalem, który zostanie wyłoniony z eliminacji.

Austria – Polska 1:0 pd. (0:0, 0:0, 0:0, d. 1:0)
1:0 Benjamin Baumgartner (62:51).

Polska:  Fučík – Wajda, Górny; Wronka, Paś, Zygmunt – Kostek, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Dziubiński, Jeziorski – Horzelski, Zieliński; Urbanowicz, Starzyński, Krężołek – Florczak, Biłas; Tyczyński, Smal, Michalski.

źródło: polskihokej.eu/mat. prasowe