zklepy.pl
Image default

Ślusarczyk zostaje w Czechach

Jakub Ślusarczyk zdecydował się podpisać umowę z drużyną, w której występował w rozgrywkach młodzieżowych – HC Vitkovice. 20-latek spędzi więc kolejny sezon za naszą południową granicą.

Jakub Ślusarczyk od lat występuje na czeskich taflach. Zaczął w sezonie 2018/2019 kiedy to dołączył do zespołu do lat 17 HC Poruby. Po dwóch sezonach przeniósł się właśnie do Ostrawy, gdzie będzie występował też w następnym sezonie. W zeszłym sezonie, w zespole do lat 20 HC Vitkovice, był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu. W 51 meczach zdobył 19 goli i zanotował 21 asyst. Pierwszy w klasyfikacji kanadyjskiej był wówczas Krzysztof Maciaś.

Obaj też zostali wypożyczeni do Draci Šumperk. Tam Ślusarczyk zaliczył debiut na poziomie seniorskim. W dwóch meczach na zapleczu czeskiej ekstraligi zdobył jedną bramkę.

Młody napastnik przygotowywał się do nadchodzącego sezonu wraz z zespołem seniorów. Jego starania zostały wynagrodzone, bowiem podpisał nowy kontrakt z Ostrawską drużyną. Warto też dodać, że Jakub Ślusarczyk był też reprezentantem Polski do lat 20.

Najnowsze artykuły

Wychowanek Podhala zachwyca! Ma szansę zadebiutować w lidze słowackiej

Jan Stepiczew

Gabriel Wsół zadebiutował w juniorskiej lidze w Szwajcarii, zyskał potężnego agenta

Mikołaj Pachniewski

Jakub Ślusarczyk zagra w Chance Lidze

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj