Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Vojtěch Tomi nowym napastnikiem Comarch Cracovii

Comarch Cracovia ma nowego napastnika. Został nim 28-letni Czech Vojtěch Tomi. Ostatnio grał na zapleczu czeskiej ekstraligi.

Vojtěch Tomi (183 cm, 86 kg) to skrzydłowy, który jest wychowankiem HC Vitkovice. To w tym klubie stawiał wszystkie kroki juniorskiej kariery oraz zadebiutował na taflach Tipsport Extraligi. Łącznie na najwyższym szczeblu ligowym u naszych południowych sąsiadów rozegrał 101 spotkań (12 goli, 6 asyst). Na swoim koncie ma także 15 występów w Champions Hockey League (2 gole, 1 asysta).

Znacznie częściej grał jednak na zapleczu czeskiej ekstraligi, czyli obecnej Chance Lidze. Tam w 336 meczach przy swoim nazwisku zapisał 89 goli i 101 asyst. Na ławce kar spędził pokaźne 220 minut.

Obecny sezon rozpoczął w HC Baník Sokolov. “Sokoły” to farmerski zespół HC Karlowych Warów. W 26 meczach strzelił 4 bramki i przy 13 asystował. Na ławce kar spędził 13 minut, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na -2.

28-latek w Krakowie występować będzie do końca obecnego sezonu. Co ciekawe, Cracovia to dla niego pierwszy zagraniczny klub.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły