zklepy.pl
Image default

Vojtěch Tomi nowym napastnikiem Comarch Cracovii

Comarch Cracovia ma nowego napastnika. Został nim 28-letni Czech Vojtěch Tomi. Ostatnio grał na zapleczu czeskiej ekstraligi.

Vojtěch Tomi (183 cm, 86 kg) to skrzydłowy, który jest wychowankiem HC Vitkovice. To w tym klubie stawiał wszystkie kroki juniorskiej kariery oraz zadebiutował na taflach Tipsport Extraligi. Łącznie na najwyższym szczeblu ligowym u naszych południowych sąsiadów rozegrał 101 spotkań (12 goli, 6 asyst). Na swoim koncie ma także 15 występów w Champions Hockey League (2 gole, 1 asysta).

Znacznie częściej grał jednak na zapleczu czeskiej ekstraligi, czyli obecnej Chance Lidze. Tam w 336 meczach przy swoim nazwisku zapisał 89 goli i 101 asyst. Na ławce kar spędził pokaźne 220 minut.

Obecny sezon rozpoczął w HC Baník Sokolov. “Sokoły” to farmerski zespół HC Karlowych Warów. W 26 meczach strzelił 4 bramki i przy 13 asystował. Na ławce kar spędził 13 minut, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na -2.

28-latek w Krakowie występować będzie do końca obecnego sezonu. Co ciekawe, Cracovia to dla niego pierwszy zagraniczny klub.

Najnowsze artykuły

PZU Podhale Nowy Targ zmienia bramkarza. Kevin Lindskoug pożegnany

Mikołaj Pachniewski

Gustav Jansson opuszcza GKS Tychy. Nie spełnił oczekiwań

Mikołaj Pachniewski

Huhtela zostaje w Toruniu

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz