29 porażek z rzędu i basta! Podhale pokonało beznadziejne Zagłębie

TAURON Podhale Nowy Targ pokonało Zagłębie Sosnowiec 5:3 i przerwało serię 29 porażek z rzędu. Była to pierwsza wygrana nowotarżan od 25 września 2022 roku!

Pierwszą tercję od niespodziewanego gola rozpoczęli miejscowi. Jegor Kudin sprytnie zablokował krążek przy bandzie, a następnie pomknął z nim w kierunku bramki Sebastiana Lipińskiego i przy jego fatalnej postawie, strzałem z bekhendu otworzył wynik.

To gospodarze lepiej radzili sobie w grze krążkiem, a ataki sosnowiczan były raczej przypadkowe i chaotyczne. Dopiero w 13. minucie udało się im wyrównać, gdy strzałem po lodzie spod niebieskiej Damian Piotrowicz zaskoczył Oskara Polaka.

Nie było to widowisko wysokich lotów, a bramkę do szatni udało się zdobyć sosnowiczanom. Znów Polak skapitulował po strzale spod niebieskiej, a pokonał go Jakub Michałowski. Po przerwie jednak w przewadze odpowiedzieli nowotarżanie, a konkretniej Lukas Zorko. Natomiast w 32. minucie to znów gospodarze prowadzili, bo Ołeksij Worona po trójkowej kontrze pokonał Lipińskiego. Natomiast kilka minut później było 4:2, a nowotarski boks w euforię wprawił Rene Svitana.

Natomiast już po 48 sekundach trzeciej tercji kolejną fatalną interwencję Lipińskiego wykorzystał Worona, dobijając strzał Zorki. Sosnowiczanie chcieli odrobić stratę, ale co rusz lądowali na ławce kar. Dopiero w 60. minucie zdobyli trzecią bramkę, co skutkowało tym, że Podhale wygrało po raz pierwszy od 25 września! Przerwali w ten sposób serię 29 porażek z rzędu!

TAURON Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 5:3 (1:2, 3:0, 1:0)
5:2 – Ołeksij WoronaLukas Zorko (40:48),
5:3 – Jakub WiteckiJarosław Rzeszutko (59:15).

Podhale: Polak (od 20:01 Bizub) – Tomasik, Kudin; Worwa, Neupauer, Czikancew – Aleksandrow, Zorko; Przygodzki, Worona, Svitana – P. Wsół; Soroka, Bochnak, Słowakiewicz.
Trener: Alexander Belavskis

Zagłębie: Lipiński – KhoperiaKotlorzWitecki, Rzeszutko, KogutNarógMotlochBlomqvistNahunkoFriberg – Krawczyk, AndrejkiwSikora, Kozłowski, Bernacki – MichałowskiPawłenko, BucenkoModén oraz Piotrowicz
Trener: Grzegorz Klich.