Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Andrej Themár pożegnał się z Re-Plast Unią. Znamy nowego pracodawcę słowackiego napastnika!

Andrej Themár nie będzie w dalszym ciągu reprezentował barw wicemistrzów Polski. Nowym pracodawcą słowackiego skrzydłowego została drużyna z zaplecza brytyjskiej ekstraligi – Hull Seahawks.

34-letni napastnik pierwszy kontrakt z oświęcimskim klubem parafował w 2018, kiedy to przeniósł się nad Sołę z GKS-u Katowice. Themár barwy Unii w sumie reprezentował przez trzy sezony. Kibicom na taflach pokazał się 149 razy zdobywając 63 bramki oraz notując 68 asyst. Do największych osiągnięć w klubie z Małopolski zawodnik może zaliczyć dwa srebrne medale.

Zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował oświęcimskiej ekipie oraz kibicom za wsparcie:

Chciałem podziękować Unii za te lata, a w szczególności za ostatni rok. Był on dla mnie wyjątkowy. Dziękuje kibicom, byliście świetni… i chłopakom za to, że miałem okazję ich spotkać oraz stworzyć wspólne wspomnienia – przekazuje Themár.

Dla Słowaka będzie to powrót na wyspy brytyjskie po pięciu sezonach. Ostatni raz w Anglii 34-latek rozgrywał swoje spotkania w sezonie 2016/2017, gdzie w lidze EPIHL reprezentował barwy klubu Hull Pirates, kiedy to w 54 meczach zdobył… 104 punkty!

Zestawienie transferów 2022/2023.

Ostatnie artykuły