Awans nie dla “Orlic”. Polki nie dały rady Chinkom

Mistrzowską imprezę dywizji IB w Katowicach wieńczył mecz Polek z Chinkami, który decydował o awansie do dywizji IA. Podopieczne Zbigniewa Wróbla nie były faworytkami starcia z naturalizowanymi Amerykankami, z których w większości składał się skład reprezentacji z Państwa Środka. Już po pierwszej tercji było “po herbacie”. Chinki zaaplikowały gospodyniom aż 6 goli, a hokejowe “Orlice” przez długi czas miały problem z wydostaniem się z własnej tercji. Różnicę widać było także w liczbie oddanych strzałów (7 – 22).

Gospodynie dopiero w drugiej tercji potrafiły wpisać się na listę strzelców, za sprawą dwóch bramek zdobytych w przewadze. Świetnie broniła Martyna Sass, która ratowała Polski przed utratą kolejnych bramek. To jednak było za mało, by powrócić do tego meczu. W trzeciej tercji rywalki dołożyły siódme trafienie, czym przypieczętowały awans na zaplecze elity.

Biało-czerwonym pozostało drugie miejsce i srebrny medal MŚ dywizji IB. Trzeba jednak przyznać, że “Orlice” zagrały bardzo ambitnie, z sercem i otarły się o awans na wyższy szczebel. Ponowna szansa za rok.

Polska – Chiny 2:7 (0:6, 2:0, 0:1)
0:1 – Qiqi Lin – Zhixin Liu (00:38),
0:2 – Qiqi Lin – Baiwei Yu, Ni Lin (01:55),
0:3 – Zhixin Liu – Huier Huang, Qiqi Lin (05:12),
0:4 – Le Mi – Ni Lin, Zhixin Liu (07:02),
0:5 – Xifang Zhang – Zhixin Liu (12:51),
0:6 – Ni Lin – Le Mi (19:17),
1:6 – Tatiana Onyszczenko – Klaudia Chrapek, Karolina Późniewska (25:25, 5/4),