zklepy.pl
Image default

Comarch Cracovia zabezpiecza tyły. Mat Robson nowym bramkarzem

Comarch Cracovia postanowiła zadbać o wzmocnienie obsady bramkarskiej. Do ekipy “Pasów” ma dołączyć Kanadyjczyk Mat Robson, który może pochwalić się ciekawym CV.

Robson ma 27 lat i urodził się w Mississaudze. Mierzy 191 cm i waży 86 kg. Młodzieżową karierę spędził w silnej Ontario Junior Hockey League, zdobywając mistrzostwo z zespołem Toronto Patriots i zgarniając nagrodę MVP play-offów. Rzeczywiście jego statystyki robią wrażenie. W 22 meczach puścił średnio tylko 1,77 bramki na mecz, zaliczył 3 czyste konta i bronił ze skutecznością 93,7%.

Później rywalizował na najwyższym szczeblu akademickiej NCAA. Dobre występy zaowocowały szansą gry w AHL, gdzie łącznie rozegrał 36 spotkań, broniąc 89,5% strzałów i wpuszczając średnio 3,19 gola na mecz. Kanadyjczyk zaliczył także epizod w ECHL oraz niemieckiej DEL.

Poprzednie rozgrywki z kolei spędził we Francji, a konkretniej drużynie Hormadi Anglet. W sezonie zasadniczym w 34 meczach interweniował przy 89,2% strzałów, puszczając śr. 3,72 gola na mecz. Od początku obecnych rozgrywek pozostawał bez klubu.

Z naszych informacji wynika, że szefostwo krakowskiego klubu do końca stycznia zamierza pozyskać jeszcze jednego obrońcę.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj