zklepy.pl

Comarch Cracovia zabezpiecza tyły. Mat Robson nowym bramkarzem

Comarch Cracovia postanowiła zadbać o wzmocnienie obsady bramkarskiej. Do ekipy “Pasów” ma dołączyć Kanadyjczyk Mat Robson, który może pochwalić się ciekawym CV.

Robson ma 27 lat i urodził się w Mississaudze. Mierzy 191 cm i waży 86 kg. Młodzieżową karierę spędził w silnej Ontario Junior Hockey League, zdobywając mistrzostwo z zespołem Toronto Patriots i zgarniając nagrodę MVP play-offów. Rzeczywiście jego statystyki robią wrażenie. W 22 meczach puścił średnio tylko 1,77 bramki na mecz, zaliczył 3 czyste konta i bronił ze skutecznością 93,7%.

Później rywalizował na najwyższym szczeblu akademickiej NCAA. Dobre występy zaowocowały szansą gry w AHL, gdzie łącznie rozegrał 36 spotkań, broniąc 89,5% strzałów i wpuszczając średnio 3,19 gola na mecz. Kanadyjczyk zaliczył także epizod w ECHL oraz niemieckiej DEL.

Poprzednie rozgrywki z kolei spędził we Francji, a konkretniej drużynie Hormadi Anglet. W sezonie zasadniczym w 34 meczach interweniował przy 89,2% strzałów, puszczając śr. 3,72 gola na mecz. Od początku obecnych rozgrywek pozostawał bez klubu.

Z naszych informacji wynika, że szefostwo krakowskiego klubu do końca stycznia zamierza pozyskać jeszcze jednego obrońcę.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz