Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Cracovia bez kapitana. Dudáš wrócił do ojczyzny

Martin Dudáš nie będzie w przyszłym sezonie strzegł barw Cracovii. Doświadczony defensor zdecydował się na powrót do Czech, gdzie związał się ze spadkowiczem Chance Ligi – AZ-etem Hawierzów.

Martin Dudáš reprezentował barwy Comarch Cracovii nieprzerwanie od 2020 roku. Co ciekawe, było to dla niego trzecie „podejście” do gry dla „Pasów”. Wcześniej występował on w stolicy Małopolski w latach 2008 – 2010, a także w sezonie 2012/2013.

Po ponownym związaniu się z dobrze znanym mu klubem, hokeista rodem z Ostrawy przejął funkcję kapitana. W tej roli, poprowadził on Cracovię do srebrnego medalu PHL (2021), a także triumfu w Pucharze Kontynentalnym (2022).

W poprzednim sezonie rozegrał on 40 spotkań, zdobywając 3 gole oraz 4 asysty. Wziął także udział w 6 ćwierćfinałowych pojedynkach przeciwko GKS-owi Tychy. Górą okazali się być jednak trójkolorowi.

35-letni defensor został przedstawiony jako nowy zawodnik AZ-etu Hawierzów. W przyszłym sezonie ekipa z kraju morawsko-śląskiego będzie rywalizowała na trzecim szczeblu czeskiego hokeja. Warto dodać, że klubowym kolegą Dudáša będzie Michael Kolarz, który zdecydował się na powrót ze sportowej emerytury.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły