zklepy.pl
Image default

Czeski obrońca zagra w Nowym Targu. Na razie na próbę

32-latek z Czech – Jakub Kania zostanie nowym obrońcą PZU Podhale Nowy Targ. Grał on już w zespole „Szarotek”. Po latach spędzonych na poziomie DEL2, nie mógł znaleźć klubu. Teraz jego nowym pracodawcą został zespół z Podhala.

Jakub Kania pochodzi z Czeskiego Cieszyna. Od najmłodszych lat grał HC Oceláři Trzyniec. W sezonie 2014/2015 wyruszył poza granicę swojego kraju. Grał na Słowacji i przez długi okres bo aż sześć sezonów w Niemczech, gdzie uzyskał tamtejsze obywatelstwo.

W sezonie 2015/2016 trafił do zespołu z Nowego Targu. W barwach „Szarotek” rozegrał 13 meczów. Zdobył w nich jednego gola i zanotował dwie asysty. Ponadto wywalczył z Podhalem brązowy medal. Zeszły sezon spędził w ekipie Selber Wölfe. Po zakończeniu minionej kampanii szukał klubu, niestety dla niego bezskutecznie, aż do teraz.

Włodarze nowotarskiego klubu, podpisali kontrakt z Jakubem Kanią na próbny miesiąc. Jeśli dobrze się spisze przez ten czas, zapewne pozostanie w szeregach drużyny przynajmniej do końca sezonu. Co ważne, kontrakt podpisany został wczoraj, a więc zawodnik nie „łapie” się do limitu ograniczającego liczbę możliwych transferów na grudzień i styczeń.

Profil tego zawodnika ukierunkowany jest bardziej na grę stricte w defensywie. Choć potrafi on też dobrze rozgrywać. Ponadto dysponuje niezłymi warunkami fizycznymi. Mierzy bowiem 183 centymetry i waży 87 kilogramów.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj