Druga wygrana Polaków. Świetna pierwsza tercja

Reprezentacja Polski pokonała Węgrów 6:2 w drugim sparingu w Krynicy-Zdroju. Świetnie dla biało-czerwonych ułożyła się pierwsza tercja, którą wygrali 4:0. Trzy punkty zapisał Damian Kapica.

Rewanżowy mecz reprezentacji Polski z Węgrami także padł łupem Polaków. Po piątkowej wygranej 5:2, w sobotę podopieczni Roberta Kalabera triumfowali 6:2.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w 1. tercji, którą biało-czerwoni wygrali 4:0. Polacy grali znakomicie w ofensywie i do bólu wykorzystywali wszystkie nadarzające się okazje. Jedynym kamyczkiem, który można było wrzucić do ogródka naszej kadry była słaba gra w przewadze.

Druga odsłona nie była już tak obfita w gole. Nie oznacza to, że ich jednak zabrakło. Kolejne dwa gole do swojego dorobku dołożyli Polacy, dokumentując swoją bezdyskusyjną przewagę. Węgrzy najlepsze okazje pod bramką Macieja Miarki mieli podczas gry w liczebnej przewadze, gdy na ławce kar przebywał Marcin Kolusz, ale polski golkiper spisywał się bez zarzutu.

Polacy podeszli do ostatniej odsłony już za bardzo rozluźnieni i coraz śmielej radzili sobie Madziarzy. Najpierw czystego konta Miarkę pozbawił Balázs Sebők, a w 56. minucie po dobitce do siatki trafił Bence Szabo. Więcej goli już nie padło i Polacy odnieśli drugie zwycięstwo w cyklu przygotowań do MŚ Elity.

Polska – Węgry 6:2 (4:0, 2:0, 0:2)
1:0 – Paweł Zygmunt – Damian Kapica (07:37),
2:0 – Dominik Paś – Aron Chmielewski, Patryk Wronka (08:55),
3:0 – Damian Kapica – Kamil Wałęga (10:42),
4:0 – Damian Tyczyński – Paweł Zygmunt (13:48),
5:0 – Aron Chmielewski – Bartosz Ciura (20:44),
6:0 – Paweł Dronia – Kamil Wałęga, Damian Kapica (36:04),
6:1 – Balázs Sebők – Henrik Nilsson, Janos Hari (40:55),
6:2 – Bence Szabo – Vilmos Gallo (55:07),

POLSKA: Miarka – Górny, Kolusz; Chmielewski, Paś, Wronka – Bryk, Ciura; Łyszczarczyk, Komorski, Krężołek  – Dronia, Kostek; Zygmunt, Wałęga, Kapica – Wajda, Florczak; Wielkiewicz, Tyczyński, Brynkus.
Trener: Robert Kalaber

WĘGRY: Bálizs– Stipsicz, Nilsson; Sebok, Hari, Gallo – Kiss, Fejes; Ambrus, Nemeth, Terbocs – Szabo, Ortenszky; Varga, Papp, Mihaly – Falus, Nagy; Nemes, Horvath, Sarpatki