Dwie asysty Chmielewskiego w szalonym meczu [WIDEO]

Aron Chmielewski zanotował dwie asysty w meczu 34. kolejki czeskiej Tipsport Extraligi. Był to dla niego pierwszy mecz z punktem od 5 grudnia. Jego drużyna po szalonym meczy wygrała 8:5.

W przeddzień wigilii świąt Bożego Narodzenia, Oceláři Trzyniec grali w wyjazdowym meczu 34. kolejki ze Spartą Praga. Przyjezdni znakomicie rozpoczęli mecz, bo już w 6. minucie prowadzili 1:0. W 13. minucie prażanie odpowiedzieli za sprawą Vladimira Sobotki, czyli byłego zawodnika Boston Bruins, St. Louis Blues oraz Buffalo Sabres.

Ekipa znad polskiej granicy po 20. minutach prowadzili jednak 2:1. Znakomicie rozpoczęli także drugą partię, zdobywając dwa gole. Przy jednym z nich asystę zapisał Aron Chmielewski. Sparta odrobiła jednak straty i w 35. minucie było 4:4. Później mecz należał jednak go przyjezdnych. Oceláři zdobyli trzy kolejne bramki. Sparta zdołała jeszcze trafić w przewadze, ale na więcej nie było ich stać. Wynik ustalił Patrik Hrehorčák strzałem do pustej bramki i ekipa z Trzyńca zwyciężyła 8:5, umacniając się na fotelu lidera czeskiej ekstraligi.

Mecz był popisem ofensyw obu zespołów. Wystąpiło w nim aż czterech bramkarzy, bowiem obaj trenerzy w drugiej tercji zdecydowali się na zmianę pomiędzy słupkami. Po dwie bramki zanotowało za to aż trzech zawodników. Dublety ustrzelili Patrik Hrehorčák, Vladimir Sobotka i Michal Řepík.

Chmielewski po raz kolejny wystąpił w pierwszej formacji „Stalowników”. Na lodzie spędził 13 minut i 49 sekund. W tym czasie oddał dwa strzały na bramkę i zanotował jeden blok. W klasyfikacji plus/minus wypadł na 0. Gdańszczanin asystował przy dwóch bramkach swojej drużyny. Najpierw w drugiej tercji zapisano mu asystę przy golu Petra Vrány na 1:4, a potem w trzeciej odsłonie Polak obsłużył podaniem zza bramki Martina Růžičkę, gdy Oceláři zdobyli gola na 4:7. Dla Polaka był to pierwszy mecz od 5 grudnia, kiedy zapisał na swoim koncie punkty w klasyfikacji kanadyjskiej.