zklepy.pl
Image default

Dymisja Ziętary! „Niezadowolenie sponsorów i zawodników”

Ciarko STS Sanok musi poszukiwać nowego szkoleniowca! Po zwycięstwie nad Re-Plast Unią Oświęcim z obowiązków pierwszego trenera zrezygnował Marek Ziętara. Jak przyznał w oficjalnym komunikacie, jego decyzja jest podyktowana narastającym niezadowoleniem wśród sponsorów, jak i zawodników, jakie nie pozwalało mu na godną pracę.

Z dniem dzisiejszym składam rezygnację z prowadzenie drużyny seniorów Ciarko STS Sanok. Ta decyzja dojrzewała we mnie już od kilku tygodni, a złożyło się na nią kilka spraw. Podstawowe z nich to po pierwsze brak zadowolenia u części sponsorów z osiąganych od początku sezonu wyników. Po drugie, niezadowolenie pewnej grupy zawodników z mojego sposobu pracy i prowadzenia zespołu, a co za tym idzie utraty zaufania na linii trener – drużyna. Atmosfera jaka w ostatnim czasie panowała nie pozwala mi godnie pełnić dalej swoich obowiązków jako główny trener. Dziękuje kibicom Sanoka i życzę powodzenia drużynie w dalszej części sezonu – czytamy w oficjalnym stanowisku Marka Ziętary.

Dla osób spoza szatni ta decyzja może stanowić spore zaskoczenie. Po słabym początku drużyna zaczęła notować coraz to lepsze wyniki, a wczoraj pokonała Re-Plast Unię Oświęcim, przerywając dziewięciomeczową serię zwycięstw biało-niebieskich.

– Dziękujemy trenerowi za dotychczasową współpracę. To jego osobista decyzja, którą uszanowaliśmy. Jesteśmy obecnie na etapie poszukiwania trenera. Mamy już dwie opcje, które bierzemy pod uwagę – poinformował prezes Michał Radwański.

Działacze STS-u Sanok powierzyli w lipcu 2020 roku w ręce trenera Ziętary odpowiedzialność za wyniki drużyny, która powracała do rozgrywek Polskiej Hokej Ligi po przeszło czteroletniej absencji. W swym premierowym sezonie zajął z nią ósme miejsce w sezonie zasadniczym, a więc ostatnie dające awans do fazy play-off. W ćwierćfinale sanoczanie musieli uznać wyższość GKS-u Tychy, ulegając mu w czterech spotkaniach.

W trwającym sezonie ekipa z Podkarpacia w 20 spotkaniach uzyskała 24 punkty, dające jej siódmą lokatę w tabeli. W tym czasie hokeiści STS-u zainkasowali 8 zwycięstw oraz ponieśli 12 porażek.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj