zklepy.pl
Image default

Fali podpisów w Toruniu ciąg dalszy [AKTUALIZACJA]

Po środowej ofensywie kontraktowej, działacze KH Energi Toruń w czwartek znów zaskoczyli fanów kolejnymi kontraktami, które podpisali zawodnicy.

Przypomnijmy, że w środę kontrakty z klubem z grodu Kopernika parafowało pięciu zawodników: bracia Kalinowscy, Adrian Jaworski, Bartosz Skólmowski oraz Mateusz Zieliński. Do tego grona w czwartek dołączyli kolejni zawodnicy.

Kontrakt ze “Stalowymi Piernikami” przedłużył Jegor Rożkow, dla którego będzie to czwarty sezon na polskich taflach. Przed przyjściem do Torunia, występował on wszak w barwach Lotosu PKH Gdańsk. W poprzednim sezonie 35-letni środkowy zgromadził na swoim koncie 9 punktów w 42 meczach. Trener Czuch wystawiał go głównie w czwartej formacji, a do jego zadań należała m.in. gra w liczebnym osłabieniu.

Toruńscy kibice w nadchodzącym sezonie zobaczą także Dmitrija Kozłowa, dla którego będzie to już trzeci sezon w klubie z grodu Kopernika. Do tej pory 31-letni obrońca na taflach PHL rozegrał 86 meczów, w których zdobył 35 punktów (8 bramek + 27 asyst). Na ławce kar spędził 74 minuty. Trener Czuch darzył go wielkim zaufaniem i to od niego rozpoczynał ustalanie składu.

Umowę z toruńskim klubem przedłużył także Filip Mazurkiewicz. 21-letni napastnik w poprzednim sezonie zagrał w zaledwie jednym spotkaniu na szczeblu PHL. Znacznie częściej występował w drużynie Sokołów Toruń na poziomie 1. ligi. Tam w 17 meczach zdobył 10 bramek i zanotował 11 asyst.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj