zklepy.pl
Image default

Gwiazda Chance Ligi w JKH. Korkiakoski przeniósł się do Jastrzębia-Zdroju

Markus Korkiakoski w minionych sezonach należał do najlepiej punktujących zawodników zaplecza czeskiej ekstraligi, a w nadchodzącej kampanii ma być odpowiedzialny za zdobywanie goli dla JKH GKS-u Jastrzębie. 30-letni Fin przenosi się do Jastrzębia-Zdroju z HC TORAX Poruba 2011.

Markus Korkiakoski to wychowanek Oulun Kärpät, lecz nigdy nie zadebiutował w seniorskich szeregach „Gronostajów”. Nie dane mu było wystąpić także na poziomie jego rodzimej ekstraligi. Był jednak solidnym zawodnikiem Mestis, by w trakcie sezonu 2017/2018 przenieść się do Francji, wiążąc się z Étoile Noire de Strasbourg. Nie zagrzał tam długo miejsca i w kolejnych rozgrywkach przystał na ofertę naszych południowych sąsiadów.

Transfer do Stadionu Litomierzyce okazał się być strzałem w dziesiątkę, a hokeista rodem z Yi-Li uplasował się w czołówce ligowej klasyfikacji kanadyjskiej. Dobre występy zaowocowały szansą debiutu w Tipsport Extralidze w szeregach HC Litvínov. Ostatnie dwie kampanie Korkiakoski spędził w Porubie, gdzie nie podtrzymał jednak tak wysokiej produktywności (należy zwrócić uwagę na fakt, że rozegrał mniej meczów niż w poprzednich latach). Otrzymał za to ponownie swoją szansę na najwyższym poziomie rozgrywkowym, tym razem w ekstraligowcu z Pilzna.

Jastrzębski Klub Hokejowy po odejściu kluczowych napastników (mowa tu między innymi o Martinie Kasperlíku i Romanie Rácu, którzy zdecydowali się na dołączenie do Comarch Cracovii, a także Egilsie Kalnsie oraz Frenksie Razgalsie, którzy opuścili Polską Hokej Ligę) potrzebuje bramkostrzelnych zawodników. Fiński napastnik ma wypełnić skutecznie tę lukę.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj