Znajdziesz nas też tutaj:

NHL

Ikona Los Angeles Kings zakończy karierę po sezonie

Dustin Brown to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hokeistów w nowoczesnej historii Los Angeles Kings. 37-letni Amerykanin ogłosił, iż trwający sezon jest jego ostatnim w profesjonalnej karierze.

Ubożeje zatem draftowa klasa z 2003 roku. „Królowie” sięgnęli w tym roku po Dustina Browna, wybierając go w pierwszej rundzie z trzynastym numerem. Hokeista draftowany z Guelph Storm zadebiutował w NHL jeszcze przed pamiętnym lokautem z sezonu 2004/2005. Po powrocie do gry najlepszej hokejowej ligi świata, z miejsca stał się jedną z najważniejszych postaci w szeregach Kings, odgrywając także pierwsze skrzypce w reprezentacji narodowej Stanów Zjednoczonych.

W barwach Los Angeles Kings, żaden inny hokeista nie rozegrał więcej spotkań (1 296) niż Brown. W trakcie 18 sezonów spędzonych w Kalifornii, zdobył on dwa Puchary Stanleya (2012, 2014). Indywidualnie, sięgnął po jedną Nagrodę imienia Marka Messiera (przyznawaną za zdolności przywódcze). W 2011 roku został z kolei wyróżniony przez ligową fundację za swą działalność charytatywną.

W trwającym sezonie Dustin Brown rozegrał 64 mecze, w których zdobył 9 goli oraz 19 asyst. Wraz z Los Angeles Kings, weźmie udział w nadchodzącej fazie play-off o Puchar Stanleya.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły