NHL: Grad bramek w Vancouver. Wysoka porażka Edmonton

Za nami kolejne spotkania w NHL. Jednostronne starcie odbyło się w Vancouver, gdzie popularne “Orki” podejmowały Edmonton Oilers. Miejscowi nie pozostawili żadnych szans przyjezdnym i zwyciężyli wynikiem 8:1.

Dla obu drużyn było to inaugurujące spotkanie w tegorocznym sezonie najlepszej ligi świata. Czwartkowy mecz rozpoczął się udanie dla hokeistów z Vancouver. Już w pierwszej tercji gospodarze zapewnili sobie dwubramkową przewagę po trafieniach Conora Garlanda oraz Brocka Boesera. Goście po trafieniach miejscowych chcieli jak najszybciej nawiązać kontakt, lecz to się nie udało.

W 27. minucie gry Vancouver prowadziło już 4:0. Kolejne dwa trafienia zdobył Boeser, który skompletował pierwszego w tym sezonie hattricka. Zaledwie minutę później bramkę kontaktową dla klubu z Edmonton zdobył Niemiec – Leon Draisaitl. Chwilę później za trzymanie przeciwnika na ławkę kar został skierowany zawodnik Oilers, dzięki czemu gospodarze zdobyli kolejne trafienie i przed trzecią odsłoną prowadzili 5:1.

Kolejne minuty to okres dominacji Canucks. Kanadyjczycy zdobyli w ostatniej tercji trzy trafienia i wygrali całe spotkanie wynikiem 8:1. Jest to z pewnością dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami.