zklepy.pl
Image default

Kącik typerski. Urodzinowy prezent dla trenera?

W niedzielnych starciach faworytów widzimy w drużynach przyjezdnych. Wybraliśmy dwa mecze, które znalazły się na naszym kuponie i powinny dać nam szansę na odrobienie strat z poprzednich kolejek.

GKS Katowice – KH Energa Toruń, godz. 17.

To będzie drugie starcie tych ekip w ciągu pięciu dni. W środę minimalnie lepsi okazali się torunianie, który wygrali 1:0. Prawdziwą ścianą nie do przejścia okazał się wtedy Anton Svensson. Gospodarze mogą szczególnie żałować, że nie wykorzystali wielu okresów do gry w przewadze, ale Energa to najlepiej broniąca osłabienia drużyna w PHL. W piątek “Stalowe Pierniki” zagrały bardzo dobre spotkanie w Jastrzębiu, ale nie okrasiły tego zdobyczą choćby punktu. “GieKSa” zaś dała sobie wyrwać zwycięstwo z Cracovią, czego pokłosiem była dymisja Piotra Sarnika.

Co obstawiać?

Czy w drużynie GKS-u zadziała efekt “nowej miotły?”. Drużynę prowadzić ma już Rosjanin Andriej Parfionow, który poprowadził już jeden trening z katowiczanami. Jednak czy nie jest to zbyt mało czasu na wprowadzenie swoich pomysłów na grę w drużynie z Górnego Śląska? Torunianie na pewno będą podrażnieni po piątkowej porażce i będą chcieli sprawić prezent swojemu trenerowi, bowiem Juryj Czuch obchodzi dziś urodziny. Bukmacherzy trochę nie doceniają siły Energi, a pokazali że potrafią znakomicie grać na wyjazdach, dlatego celujemy dziś w zwycięstwo przyjezdnych.

Typ: zwycięstwo KH Energi Toruń.
Kurs: 2,28.

Tauron Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia, godz. 18.

Nowotarżanie wciąż grają poniżej oczekiwań i możliwości. Trener Gusow wciąż publicznie woła o niezbędne wzmocnienia składu. “Szarotki” w piątek męczyły się z STS-em Sanok i ostatecznie wygrały 4:2, strzelając ostatnią bramkę do “pustaka”. Krakowianie w imponującym stylu dokonali pościgu z katowicką “GieKSą” i przywieźli do Krakowa trzy punkty, mimo braku swojego najlepszego zawodnika – Damiana Kapicy.

Co obstawiać?

Mecze tych drużyn zawsze obfitują w wiele emocji. Dla nas faworytem są jednak przyjezdni, którzy z meczu na mecz prezentują się lepiej, a w lepszej dyspozycji jest także bramkarz Michael Petrasek. Krakowianom nie powinien także przeszkodzić fakt, że kontuzjowany jest Kapica. Pierwsze starcie w Nowym Targu zakończyło się dogrywką, a w Krakowie 1:0 wygrali gospodarze. Wynik dziś znów może zakręcić się wokół remisu, dlatego wybieramy opcję na końcowe zwycięstwo “Pasów”.

Typ: zwycięstwo Comarch Cracovii.
Kurs: 2,05.

Najnowsze artykuły

Siódma kolejka THL! AKO z kursem 12,58

Jan Stepiczew

Startuje nowy sezon THL! AKO z kursem 6,65

Jan Stepiczew

Obstawiaj PHL z Betclic. Play-offy czas zacząć!

Redakcja

Skomentuj