zklepy.pl

Kaláber 2027

Po dziesięciu latach w JKH GKS-ie Jastrzębie, włodarze jastrzębskiego klubu postanowili przedłużyć kontrakt ze słowackim szkoleniowcem do 2027 roku. Będzie zatem pracował trzynaście lat w jastrzębskim klubie.

Trener Róbert Kaláber pracuje w JKH GKS-ie Jastrzębie nieprzerwanie od sezonu 2014/2015, kiedy to zastąpił Mojmira Trličíka. W jego zespole grał wówczas Leszek Laszkiewicz, który jest obecnie „prawą ręką” słowackiego szkoleniowca. Z klubem z Jastrzębia-Zdroju udało mu się zdobyć trzy Puchary Polski, a także trzy brązowe i dwa srebrne medale mistrzostw Polski. Ponadto w sezonie 2020/2021, poprowadził swój zespół do pierwszego w historii mistrzostwa.

W swoim CV może też pochwalić się prowadzeniem kadry Bułgarii w latach 2018/2019. Warto jednak zaznaczyć, że od sezonu 2020/2021 prowadzi reprezentację Polski. Jako pierwszy trener od 2002 roku, wprowadził naszą kadrę do światowej Elity. Polacy w Nottingham, przegrali tylko z gospodarzami turnieju, po dogrywce.

Zespół znad czeskiej granicy jest ostatnio w dobrej formie. Jastrzębianie wygrali pięć ostatnich meczów, a w dziesięciu ostatnich spotkaniach ich bilans wynosi 8-2. Wczoraj poinformowano, iż trener Kaláber pozostanie na stanowisku trenera JKH GKS-u Jastrzębie przynajmniej do 2027 roku.

Najnowsze artykuły

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

GieKSa lepsza od rywali zza miedzy. Dublet Marklunda i komplet zwycięstw nad Zagłębiem

Redakcja

Ten wieczór należał do Unii. Pewna wygrana oświęcimian pod Wawelem

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz