Znajdziesz nas też tutaj:
fot. hokej.hcf-m.cz

Transfery

Kolejne wzmocnienie Zagłębia. Czas na czeskiego defensora

Lukáš Motloch to najnowszy nabytek Zagłębia Sosnowiec. 26-letni Czech w ostatnim czasie występował jako defensor, ale może też pełnić rolę napastnika.

W ostatnich dniach nad Brynicę zawitało dwóch nowych zawodników. Mowa tu o Kryštofie Stuchlíku oraz Aleksandrze Pawłence. Upatruje się w nich poprawy jakości ofensywy sosnowieckiego klubu. Wczoraj (21 listopada) z kolei informowaliśmy o tym, że Zagłębie poszukuje jeszcze jednego defensora oraz napastnika.

O zabezpieczenie tyłów ma zadbać za to świeżo pozyskany Lukáš Motloch. 26-letni Czech w tym sezonie reprezentował barwy czeskiego pierwszoligowca Draci Šumperk. Wystąpił w 9 spotkaniach Chance Ligi.

W poprzednich latach występował także w Prościejowie oraz Frydku-Mistku. W minionym sezonie grał także dla EC Peiting – klubu z niemieckiej Oberligi. Motloch juniorskie szlify zbierał w młodzieżowych grupach HC Oceláři Trzyniec. Reprezentował również Czechy w kategoriach U17 i U18.

Jeśli zostaną spełnione wszelkie formalności, to Czech zadebiutuje już w starciu 23. kolejki przeciwko Marmie Ciarko STS Sanok. Pierwszy trening z zespołem Motloch ma już za sobą.

Do Sosnowca wkrótce ma zawitać także nowy napastnik.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły