Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Kostek zostaje w JKH. Podpisał dwuletni kontrakt

Arkadiusz Kostek przez co najmniej dwa kolejne sezony będzie reprezentował barwy JKH GKS-u Jastrzębie. Reprezentacyjny obrońca związał się dziś z brązowymi medalistami umową obowiązującą do 2024 roku.

Arkadiusz Kostek występuje dla ekipy z Jastora od sezonu 2018/2019, kiedy to przeniósł się nad czeską granicę z upadającego Orlika Opole. Szybko wywalczył sobie status pewniaka do gry w składzie układanym przez Róberta Kalábera, toteż jego pozostanie jest dobrą wiadomością dla jastrzębskich kibiców.

W poprzednim sezonie udało mu się rozegrać 36 spotkań sezonu zasadniczego, w których zanotował 1 gola oraz 9 asyst. W fazie play-off wystąpił w 15 pojedynkach, zdobywając 1 bramkę oraz 4 asysty.

Taką samą długością kontraktu związani z JKH są Mateusz Bryk oraz Kamil Górny. Jastrzębski Klub Hokejowy zabezpieczył ich usługi jeszcze w trakcie trwania sezonu 2020/2021. O rok krócej obowiązuje z kolei umowa Jakuba Gimińskiego.

W Jastrzębiu-Zdroju będą musieli rozejrzeć się z kolei za następcą Siarhieja Bahalejszy. 32-letni Białorusin nie zawiódł pod względem sportowym, lecz włodarze klubu podjęli, iż w przyszłym sezonie całkowicie rezygnują z rosyjskich oraz białoruskich graczy. Ma to oczywiście związek z wojną trwającą za naszą wschodnią granicą.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły