Znajdziesz nas też tutaj:

Reprezentacja

Mistrzostwa Świata bez Rosji i Białorusi. To dobra wiadomość dla Polski

W ostatnich dniach sporo mówiło się o przywróceniu reprezentacji Rosji i Białorusi do gry w światowych rozgrywkach. Tak się jednak nie stanie. Zarząd IIHF podjął decyzję, że w sezonie 2023/2024, mistrzostwa świata odbędą się bez obu wyżej wymienionych krajów. To bardzo dobra wiadomość dla polskiej kadry.

Przypomnijmy, reprezentację Rosji i Białorusi wykluczono ze wszystkich rozgrywek pod egidą IIHF. Wszystko to ma związek z napaścią na Ukrainę. Federacja Rosyjska, z pomocą Białorusi dokonała ataku na terytorium Ukrainy. Spotkało się to z wielkim oburzeniem także w świecie sportu. Wiele federacji innych dyscyplin jednak uważa, że rosyjscy i białoruscy sportowcy powinni brać udział w zmaganiach na najwyższym szczeblu.

Wczoraj jednak, Zarząd IIHF podjął decyzję o przedłużeniu banicji reprezentacji Rosji i reprezentacji Białorusi na kolejny sezon. Oznacza to, że w przyszłym roku nie zobaczymy obu tych drużyn na mistrzostwach świata. Będzie to trzeci czempionat bez tychże krajów.

To dobra wiadomość dla reprezentacji Polski. Oznacza to bowiem, iż do Elity awansują dwie najlepsze ekipy Mistrzostw Świata Dywizji IA. Biało-czerwoni w angielskim Nottingham powalczą o awans z dywizji IA do Elity. Mistrzostwa zaczynają się 29 kwietnia. Rywalami Polaków będą: Litwa, Włochy, Wielka Brytania, Korea Południowa oraz Rumunia.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły