zklepy.pl

Oficjalnie. Boivin i Dupuy w nowym klubie

Nasza informacja stała się faktem. Kanadyjski duet, który w zeszłym sezonie stanowił o sile tyskiego GKS-u, przeniósł się oficjalnie do Azji, a konkretnie do Japonii. Od nowego sezonu Kanadyjczycy będą reprezentowali barwy Tohoku Free Blades.

Jean Dupuy dołączył do klubu z piwnego miasta w sezonie 2020/2021. Mimo kiepskiego początku, stał się kluczowym zawodnikiem trójkolorowych. Skradł też serca kibiców, którzy stworzyli nawet przyśpiewkę z nim związaną. Kanadyjczyk nie unikał też bójek.

W poprzednim sezonie wystąpił w 52 meczach. Zdobył 18 bramek i zanotował 26 asyst, a na ławce kar przesiedział łącznie 42 minuty. Cechował się przede wszystkim świetną jazdą na łyżwach, ponadprzeciętną techniką oraz mocnym strzałem z nadgarstka. W Tychach zdobył brązowy i srebrny medal oraz świętował zdobycie Pucharu Polski.

Alexandre Boivin spędził w Tychach tylko jeden sezon. Jednak i za nim tyscy fani będą tęsknić. Był prawdziwym kreatorem gry i umiał wypracować gola świetnym podaniem. Zeszły sezon zakończył z 14 golami i 27 asystami w 53 meczach. W piwnym mieście zdobył srebrny medal i Puchar Polski.

Kanadyjscy zawodnicy od teraz będą reprezentowali barwy Tohoku Free Blades. Klub ten działa w mieście Hachinohe, w prefekturze Aomori. Swoją działalność drużyna ta rozpoczęła w 2008 roku i ma już pewne sukcesy. Mają na swoim koncie już trzy mistrzostwa Ligi Azjatyckiej. W ostatnim sezonie nie zdołali jednak awansować do fazy play-off. Co ciekawe, przez trzy sezony występował w tym zespole Shigeki Hitosato, który poprzedni sezon rozgrywał w barwach GKS-u Katowice.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz