zklepy.pl
Image default

Oficjalnie. Starzyński zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie

Filip Starzyński w końcu znalazł nowy klub. Reprezentant Polski po wygaśnięciu umowy z GKS-em Tychy, nie przedłużył kontraktu z zespołem wicemistrzów Polski i pozostawał bez klubu. Pomocną dłoń wyciągnął do niego klub z Jastrzębia-Zdroju, który zakontraktował doświadczonego zawodnika.

Filip Starzyński to napastnik o mocno defensywnym uosobieniu. Nie słynie on ze zdobywania bramek czy asyst, a raczej jest on znany z czarnej roboty pod bandami, w strefie neutralnej czy w osłabieniach. Dowodem na to mogą być jego statystyki z zeszłego sezonu. W 55 meczach, zdobył zaledwie jedną bramkę i zanotował 5 asyst. Zanotował łącznie 56 minut karnych.

Za swoją postawę w rozgrywkach ligowych został nagrodzony powołaniem do kadry Polski na Mistrzostwa Świata Dywizji IB w Nottingham. Razem z reprezentacją wywalczył awans do Elity.

Robert Kalaber będzie mógł teraz liczyć na niego nie tylko w kadrze, ale i w klubie. Jak podała oficjalna strona JKH GKS-u Jastrzębie, „Starzyna” podpisał roczny kontrakt z jastrzębskim klubem.

Dodajmy, że doświadczony środkowy miał propozycję z brytyjskiego Fife Flyers. Transakcja jednak nie doszła do skutku wobec sytuacji finansowej klubu z Wielkiej Brytanii.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj