zklepy.pl
Image default

Ostoja GieKSy zostaje w Katowicach! „Jasiek Murarz” podpisał nową umowę

Po szeregu nieszczególnie przyjemnych informacji, kibiców GKS-u Katowice spotkała wreszcie wesoła nowina. W dalszym ciągu słupków katowickiej bramki będzie strzegł jeden z bohaterów mistrzowskiego sezonu – John Murray. 34-letni golkiper związał się dwuletnią umową.

Podstawowy bramkarz reprezentacji Polski trafił do GKS-u Katowice przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 po czterech latach spędzonych w GKS-ie Tychy. Choć jego ostatnie rozgrywki spędzone w piwnym mieście nie należały do szczególnie udanych, to w stolicy województwa śląskiego ponownie osiągnął formę, do jakiej przyzwyczaił nas na taflach Polskiej Hokej Ligi.

Golkiper rodem z Lancaster rozgościł się między słupkami GieKSy, nie dając Maciejowi Miarce zbyt wielu szans do powąchania lodu. Trener Jacek Płachta skorzystał z jego usług w 38 meczach sezonu zasadniczego. „Jasiek Murarz” był także pewniakiem w fazie play-off, gdzie interweniował z fantastyczną średnią 93,7% obronionych strzałów.

Oprócz czołowych zawodników z ofensywy, to John Murray należał do najjaśniejszych postaci katowickiego klubu. Po sezonie zwieńczonym mistrzowskim tytułem, 34-letni bramkarz poprowadził reprezentację Polski do dywizji IA Mistrzostw Świata.

Kibiców GKS-u Katowice wreszcie spotkała dobra informacja. Odejście Patryka Wronki i Anthona Erikssona, zakończenie kariery przez Carla Hudsona oraz pogłoski łączące Grzegorza Pasiuta, Macieja Kruczka czy Patryka Wajdę z innymi klubami PHL nie były dobrym omenem. Mocna obsada bramki pozwala jednak spoglądać w przyszłość z optymizmem.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj