zklepy.pl
Image default

Pasiasta ofensywa transferowa! Kolejne nowe twarze w krakowskiej szatni

Ondřej Dolíška, Iwan Worobjow, Władisław Kazamanow i Anton Żłobin – te personalia będą musieli zapamiętać kibice Comarch Cracovii, gdyż to właśnie ci zawodnicy mają pomóc „Pasom” w walce o najwyższe laury. Włodarze ekipy z grodu Kraka zgotowali nam najgorętszy transferowy „deadline” w historii rozgrywek.

Na tej liście powinno znaleźć się także nazwisko Imantsa Ļeščovsa, którego angaż był zapowiedzią dzisiejszej ofensywy transferowej. Po zakontraktowaniu łotewskiego defensora, podpisy pod umową złożyło czterech kolejnych zawodników.

Prezentację nowych nabytków Cracovii zacznijmy od pozycji bramkarza. Rywalizację pomiędzy Dienisem Pieriewozczikowem oraz Davidem Zabolotnym wzmocni Ondřej Dolíška. 19-letni golkiper rodem z Karwiny zbierał hokejowe szlify w HC Witkowice, choć nie zdołał zadebiutować na poziomie czeskiej ekstraligi, zadowalając się występami w ekstralidze juniorów. Dostąpił za to zaszczytu debiutu w reprezentacji narodowej do lat 16.


 

Dolíška opouští Vítkovice, doplní českou kolonii v Krakově | Hokej.cz - web českého hokeje
Dla Ondřeja Dolíški angaż w Cracovii będzie szansą do debiutu w seniorskim hokeju.
fot. Ronald Hansel

Iwan Worobjow ma z kolei odpowiadać za destrukcję. 25-letni Rosjanin ma na swoim 23 występy w KHL w barwach Siewierstali Czerepowiec oraz HK Soczi. Ostatnie lata spędził jednak na zapleczu drugiej najlepszej hokejowej ligi świata. W tym sezonie reprezentował na tym szczeblu dwa kluby: Ładę Togliatti oraz Jużnyj Urał Orsk. Dla pierwszego z wymienionych rozegrał 25 bezpunktowych spotkań, podczas 10 występów dla drugiego zdobył z kolei 6 punktów za 2 gole i 4 asysty. Wschodnim posiłkiem defensywy Cracovii jest również Władisław Kazamanow, którego sylwetkę przybliżaliśmy już wcześniej.

Statystyki Iwana Worobjowa:


Statystyki Władisława Kazamanowa:


 

Znacznie bardziej urozmaiconą karierą może pochwalić się uniwersalny skrzydłowy, Anton Żłobin. Zawodnik wybrany w 2012 roku w Drafcie NHL przez Pittsburgh Penguins z numerem 173. zbierał hokejowe szlify w Kanadzie, by po wyborze przez „Pingwiny” występować na farmie w AHL. W 2016 roku zdecydował się jednak na powrót do ojczyzny, rozpoczynając wspinaczkę od WHL. Już wkrótce udało mu się przebić na poziom KHL, otrzymując nawet powołanie do seniorskiej reprezentacji Rosji. W tym sezonie ponownie został jednak zesłany na zaplecze, zdobywając gole dla Zaurlja Kurgan, a następnie AKM Nowomoskowsk. W barwach pierwszego klubu w 21 meczach zdobył 3 gole i 5 asyst, dla drugiego z kolei zainkasował w 17 spotkaniach 2 gole i 10 asyst.


 

Anton Zlobin | Penguins hockey, Zlobin, Hockey
Anton Żłobin był niegdyś nadzieją Pittsburgh Penguins. Jego kariera nie potoczyła się jednak według oczekiwań.

Wróbelki ćwierkają również, iż nad Wisłę powrócić ma Emil Oksanen. Fiński napastnik występował tu już w końcówce zeszłego sezonu, następnie decydując się na transfer do szwedzkiej HockeyAllsvenskan. Wcześniej na podobny krok zdecydował się Jewgienij Sołowjow.

Wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy podpisali kontrakty obowiązujące do końca bieżącego sezonu.

Najnowsze artykuły

Ofensywa transferowa w Toruniu. Kapitan zostaje

Mikołaj Pachniewski

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Skomentuj