Pogrom w Oświęcimiu. Re-Plast Unia rozbiła KH Energę

Re-Plast Unia Oświęcim rozgromiła KH Energę Toruń aż 8:0. Po wyrównanej pierwszej tercji, gospodarze zdobyli aż 7 goli w drugiej i trzeciej odsłonie. Czyste konto zachował Linus Lundin.

Niezwykle ciekawie zapowiadał się piątkowy mecz Re-Plast Unii Oświęcim z KH Energą Toruń. Pierwsza tercja zweryfikowała jednak nadzieje kibiców na szybkie, zacięte spotkanie. Sporo było walki, ale głównie w środku tafli, a obie strony próbowały przede wszystkim zabezpieczyć dostęp do własnej bramki.

Więcej ciekawszych okazji mieli jednak gospodarze i to oni 13. minucie otworzyli wynik. Goście na zbyt wiele pozwolili Ville Heikkinenowi, a ten na raty, z najbliższej odległości pokonał Markusa Ekholma-Rosena.

Znacznie więcej działo się w drugiej tercji. Najpierw do mocnych ataków ruszyli goście, którzy szukali wyrównania. Nie potrafili jednak wykreować sobie żadnej dogodnej okazji. Z kolei w 27. minucie skarcił ich Kalle Valtola. Goście mogli szybko złapać kontakt w grze w przewadze, ale zamiast tego przegrywali już 0:3, gdy akcję 3 na 1 wykończył Łukasz Krzemień. Ten sam zawodnik do siatki trafił kilka minut później, gdy sfinalizował dwójkową kontrę. Jakby tego było mało, jeszcze przed przerwą strzałem ze slotu na 5:0 podwyższył Jan Sołtys.

W trzeciej tercji w toruńskiej bramce doszło do roszady. Ekholma-Rosena zastąpił Mateusz Studziński. Jednak nie utrzymał czystego konta długo. Biało-niebiescy skarcili przyjezdnych jeszcze trzy razy i odnieśli efektowne zwycięstwo 8:0.

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)
8:0 – Carl Ackered – Mark Kaleinikovas, Andrij Denyskin (54:29, 5/4),

Unia: Lundin – Diukow, Ackered; Kaleinikovas, Trkulja, Denyskin – Uimonen, Valtola; Karjalainen, Heikkinen, Ahopelto – Jakobsons, Bezuska; S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – Noworyta, Prokopiak; Prusak, Sadłocha, Wanat.

KH Energa: Ekholm-Rosen (od 40:01 Studziński)– Johansson, Kurnicki; Djumić, Syty, Baszyrow – Behm, Zieliński; Paulíny, Fjodorovs, Tiainen – Jaworski, Gimiński; Jaakola, Larionovs, Kogut – Schafer; M.Kalinowski, Maćkowski, Prokurat oraz Napiórkowski.
Trener: Juha Nurminen.