zklepy.pl
Image default

Pomyślne testy Krenželoka. Podpisał kontrakt z Cracovią

Comarch Cracovia kompletuje kadrę na nadchodzący wielkimi krokami sezon 2023/2024. Daniel Krenželok podpisał oficjalnie kontrakt po pomyślnym przejściu testów pod Wawelem. 26-letni obrońca ma spore doświadczenie wyniesione z najwyższego szczebla rozgrywkowego w kraju naszych południowych sąsiadów.

Daniel Krenželok potrzebował trzech sparingów, by przekonać do siebie sztab szkoleniowy Rudolfa Roháčka. Pomimo porażek w starciach z Re-Plast Unią Oświęcim (2:4), HK Poprad (3:6) i HK Nowa Wieś Spiska (2:3) zdołał on zdobyć angaż w ekipie „Pasów”. Może do niej wnieść sporo doświadczenia.

26-latek z Orłowej jest wychowankiem Witkowic, a w przeszłości reprezentował swój kraj w różnych kategoriach juniorskich. Jego kariera zapowiadała się na tyle dobrze, że występował nawet za oceanem w uznanych rozgrywkach QMJHL, gdzie trafiają najlepsze hokejowe prospekty z Ameryki Północnej i Europy. Przejście do wieku seniorskiego nie było już tak płynne, a w ostatnich latach częściej niż w Tipsport Extralidze występował na jej zapleczu – w Chance Lidze.

Transfer do Comarch Cracovii ma wnieść powiew świeżości do jego hokejowej przygody. W szatni krakowian nie będzie mógł narzekać na brak twarzy znanych z czeskich tafli. Jest dziesiątym Czechem, który ma wiążący kontrakt z Comarch Cracovią.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj