zklepy.pl

Powrót do grodu Kopernika. Elomaa ponownie zawodnikiem KH Energi

KH Energa Toruń obrała jasno sprecyzowany kierunek transferowy i zakontraktowała kolejnego zawodnika z Kraju Tysiąca Jezior. Do grodu Kopernika ponownie zawita dobrze znana twarz. Ze „Stalowymi Piernikami” związał się bowiem Elias Elomaa.

Elias Elomaa zawitał po raz pierwszy do województwa kujawsko-pomorskiego w sezonie 2020/2021. KH Energa (trenowana wówczas przez Juryja Czucha) zakontraktowała fińskiego snajpera jako wzmocnienie przed rozpoczęciem fazy play-off. Hokeista rodem z Tampere zademonstrował się z dobrej strony, zdobywając 3 gole oraz 5 asyst w 8 meczach sezonu zasadniczego. W 6 meczach play-offowych przysłużył się 2 bramkami, a „Stalowe Pierniki” musiały uznać wyższość Comarch Cracovii już na etapie ćwierćfinałów.

Po krótkiej przygodzie w Polskiej Hokej Lidze 25-letni napastnik powrócił do ojczyzny, wiążąc się z Peliitatem. Tam zanotował całkiem przyzwoity sezon, zdobywając 23 punkty (8 goli, 15 asyst) w 49 spotkaniach. Dobrą formę podtrzymał w play-offach, gdzie w 10 meczach zapisał na swym koncie 2 gole oraz 6 asyst.

Teraz Elomaa zdecydował się na ponowną próbę podboju tafli PHL. Kiedy u steru KH Energi Toruń zasiadł Teemu Elomo, stało się jasne, że Finowie wciąż będą cieszyli się w grodzie Kopernika sporym wzięciem. Jak do tej pory, obok Elomy, w Toruniu zakontraktowano Jessego Ahonena, Nikiego Koskinena, a także Marka Viitanena, który zdecydował się reprezentować Estonię.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz