zklepy.pl
Image default

Roszada w bramce i wzmocnienie ataku. Torunianie aktywni na transferowym rynku

Po udanej pierwszej rundzie THL, hokeiści KH Energi Toruń zdecydowanie spuścili z tonu. Wykorzystując reprezentacyjną przerwę, pion sportowy „Stalowych Pierników” przeprowadził zmiany kadrowe. Pożegnano się z Markusem Ekholmem Rosénem, w miejsce którego sprowadzono Juliusa Pohjanoksę. Do grodu Kopernika przenieść ma się także fiński napastnik Atte Huhtela.

Po otwierających czterech zwycięstwach toruńscy kibice mieli prawo mieć spore oczekiwania co do drużyny prowadzonej przez Juhę Nurminena. Na ich nieszczęście, wysoka forma jak szybko przyszła, tak szybko odeszła w zapomnienie, a od trzech spotkań „Stalowe Pierniki” nie zainkasowały ani jednego punktu. To zmusiło pion sportowy do podjęcia kadrowych roszad.

Z toruńskim klubem pożegnał się bramkarz, który w kampanię 2023/2024 wszedł z wysokiego C. Markus Ekholm Rosén dołączył do KH Energi Toruń w zeszłym sezonie, zastępując łotewski niewypał – Ervīnsa Muštukovsa. Po niespełna rocznej przygodzie, która zaowocowała kilkoma godnymi zapamiętania meczami, sam został „zluzowany” przez Juliusa Pohjanoksę.

27-letni bramkarz na dorobku może pochwalić się 17 występami na najwyższym poziomie w Liidze, gdzie strzegł barw macierzystego mu TPS. Znacznie więcej czasu spędził jednak na zapleczu w TUTO Hockey (w poprzednim sezonie Nurminen prowadził tam ekipę U20). To nie będzie jego pierwszy zagraniczny rozdział, gdyż w sezonie 2020/2021 występował dla szwedzkiego drugoligowca HC Vita Hästen.

To niejedyne posiłki z Kraju Tysiąca Jezior. Z KH Energą Toruń łączony jest również Atte Huhtela. Wychowanek HIFK Trwający sezon rozpoczął w Berani Zlín, gdzie w 5 spotkaniach zanotował raptem 2 asysty. Znacznie lepiej wiodło mu się w poprzednim sezonie w Spartaku Dubnica (tam w 42 meczach sezonu zasadniczego zdobył 8 goli oraz 22 asysty). Według naszych informacji, napastnik już zameldował się w szatni toruńskiego klubu.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj