zklepy.pl
Image default

Selekcjoner Robert Kalaber przedłużył kontrakt o kolejny rok

Trener Robert Kalaber znakomicie sprawdza się w roli trenera hokejowej reprezentacji Polski. Pod wodzą Słowaka kadra narodowa po ponad dwóch dekadach przerwy awansowała do mistrzostw świata elity, które w maju odbędą się w Czechach. Polski Związek Hokeja na Lodzie porozumiał się z trenerem w sprawie nowej umowy, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2024/25.

W dniach 10-26 maja w Czechach odbędą się mistrzostwa świata elity. Polacy zagrają wśród najlepszych drużyn globu po 22 latach przerwy. Drużynę do awansu doprowadził Robert Kalaber, którego dotychczasowa umowa wygasała z dniem 31 maja tego roku.

Dobry kierunek i duże wyzwania

– Robert Kalaber pokazał, że jest uznanym fachowcem. Nasza kadra pod jego wodzą robi stałe postępy. Reprezentacja Polski osiąga świetne wyniki, gra hokej ładny dla oka, a atmosfera w kadrze jest dobra. Bardzo szybko porozumieliśmy się z trenerem w sprawie nowej umowy, bo wiemy, że pod jego wodzą Biało-Czerwoni będą coraz silniejsi – tłumaczy Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. – Przedłużyłem umowę do końca sezonu 2024/25, bo wspólnie z hokeistami oraz sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski idziemy w dobrym kierunku i czekają nas kolejne wyzwania. Największym są oczywiście majowe mistrzostwa świata elity w Czechach. Zrealizowaliśmy swoje marzenia o awansie do najlepszych drużyn globu, a teraz marzymy o utrzymaniu w elicie. Z roku na rok zespół się rozwija i chcę wciąż uczestniczyć w tym projekcie – zaznacza selekcjoner reprezentacji Polski.

Walka o igrzyska

Pierwszym tegorocznym wyzwaniem reprezentacji Polski będzie turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W dniach 8-11 lutego w ArcelorMittal Park w Sosnowcu Biało-Czerwoni zmierzą się z Koreą Południową, Ukrainą i Estonią. Zwycięzca awansuje do sierpniowych kwalifikacji. – Patrzymy w przyszłość. Wierzę, że w lutym w Sosnowcu wygramy prekwalifikacje do turnieju olimpijskiego, a w sierpniu zagramy w kwalifikacjach i wtedy zespół, mający za sobą występy w elicie, będzie już na innym, wyższym poziomie – twierdzi Robert Kalaber.

Wielkie doświadczenie

Przygotowując się do majowych mistrzostw świata Polacy rozegrają mecze kontrolne z silnymi rywalami. W Krynicy-Zdroju z Węgrami, w Bytomiu ze Słowenią, w Sosnowcu z Danią oraz na wyjazdach z Wielką Brytanią i Słowacją. – To będą dla nas bardzo pożyteczne sprawdziany. W Czechach damy z siebie wszystko, aby uradować polskich kibiców. W meczach grupowych w Ostrawie czeka nas siedem meczów z bardzo silnymi reprezentacjami i dzięki tym starciom nasi hokeiści nabiorą doświadczenia, które będzie procentować w następnych latach – dodaje selekcjoner. Mistrzostwa świata elity w Czechach będą trwały od 10 do 26 maja. Biało-Czerwoni zagrają w Ostrawie w grupie B ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami, Szwecją, Słowacją, Łotwą, Francją i Kazachstanem.

Z trzeciego poziomu do elity

Kiedy słowacki trener przejął naszą kadrę narodową, Polacy rywalizowali w Mistrzostwach Świata Dywizji IB, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym. W 2020 i 2021 roku MŚ nie odbyły się ze względu na pandemię. W 2022 roku na Stadionie Zimowym w Tychach Polacy wygrali wszystkie mecze i w bardzo dobrym stylu awansowali na zaplecze elity. Po zakończonym turnieju Kalaber przedłużył umowę z PZHL do końca maja 2024 roku. Na przełomie kwietnia i maja poprzedniego roku Biało-Czerwoni wypadli świetnie w Nottingham w Mistrzostwach Świata Dywizji IA, wygrywając cztery mecze i przegrywając jedynie po dogrywce z Wielką Brytanią. Dzięki temu awansowali do mistrzostw świata elity.

źródło: polskihokej.eu

Najnowsze artykuły

Czesko-szwajcarski finał! Szwedzi i Kanadyjczycy muszą obejść się ze smakiem

Redakcja

O powrót do elity w Rumunii! Zagramy w Sepsi Aréna 

Mikołaj Pachniewski

Kres pięknej przygody. Polska gorsza od Kazachstanu, żegnamy się z Elitą

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj