zklepy.pl
Image default

Stało się! Hokeiści z NHL zagrają na igrzyskach olimpijskich w Pekinie!

Po długich negocjacjach, udało się osiągnąć porozumienie w sprawie występu hokeistów z NHL na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku!

Hokeiści z najlepszej ligi świata na tafle Igrzysk powrócą po ośmiu latach przerwy. Ostatni raz fani mogli ich oglądać w akcji w 2014 roku w Soczi. Zabrakło ich w Pjongczangu w 2018 roku.

Wiemy z jakim zaangażowaniem podchodzą zawodnicy do reprezentowania barw swojej ojczyzny. Mamy przyjemność poinformować, że zawarliśmy porozumienie, które pozwoli rywalizować reprezentacjom na Igrzyskach w najlepszych składach – powiedział Bill Daly, zastępca Gary’ego Bettmana.

Oczywiście w porozumieniu, które zawarły IIHF, MKOl oraz NHL znalazły się zapisy, które pozwalają NHL na wycofanie z osiągniętego konsensusu. Chodzi o niepewność związaną z pandemią koronawirusa – tutaj NHL ma czas do połowy stycznia. Również sami zawodnicy mogą odmówić występów w reprezentacji.

Hokejowy turniej olimpijski rozpocznie się 9 lutego i potrwa do 20 dnia tego miesiąca. Tytułu bronić będą Rosjanie, którzy w finale pokonali Niemców. Natomiast w ostatnich Igrzyskach, których brali udział hokeiści z NHL, na pierwszym stopniu podium stanęli Kanadyjczycy.

Sezon NHL zostanie przerwany od 3 do 22 lutego. W tym czasie hokeiści z NHL wezmą udział w Honda All-Star Weekend, a także igrzyskach. Turniej w Pekinie będzie szansą na debiut na olimpijskich taflach dla takich zawodników jak: Conor McDavid, David Pastrnak, Nikita Kuczerow, Auston Matthews, Victor Hedman, Sebasian Aho, czy Leon Draistaitl.

źródło i fot. NHL.com

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj