zklepy.pl
Image default

Unia ma nowego napastnika. To były reprezentant Rosji

Daniił Apalkow dołączył do Re-Plast Unii Oświęcim. Rosyjski napastnik w CV ma ponad 500 meczów w lidze KHL, co ciekawe Rosjanin kilka dni temu łączony był z Comarch Cracovią.

Apalkow jest wychowankiem Mietałłurga Magnitogorsk i może występować zarówno na środku ataku, jak i na skrzydle. Do jego mocnych stron należy pracowitość na lodzie oraz przegląd pola, ale czasem odstaje pod względem jazdy na łyżwach i gry fizycznej. 

30-latek znaczną część kariery spędził w lidze KHL. Rozegrał tam łącznie 516 meczów, w których strzelił 85 goli i dołożył do tego 115 asyst. W swojej 10-letniej karierze na tym szczeblu rozgrywek reprezentował barwy: Mietałłurga Magnitogorsk, Łokomotiwu Jarosław, Dynama Moskwa oraz HK Soczi. 

Obecny sezon spędził w Jermaku Angarsk. To 25. zespół Wyższej Hokejowej Ligi, który porzucił już nadzieje na awans do fazy play-off. Choć przed początkiem sezonu związał się kontraktem z Mietałłurgiem, nie dostał szansy w lidze KHL. Był tam najlepiej punktującym zawodnikiem, bo w 41 meczach zdobył 5 goli i zanotował 23 asysty. W klasyfikacji plus/minus wypadł jednak na… -35. Jego klubowym kolegą był Jewgienij Sołowjow, znany z występów w Comarch Cracovii.

Apalkow w swoim CV ma także grę dla młodzieżowych oraz seniorskiej reprezentacji swojego kraju. Z kadrą do lat 20 w sezonie 2011/2012 wywalczył srebrny medal mistrzostw świata. Był zresztą jej alternatywnym kapitanem, a w składzie “Sbornej” występowały wtedy takie gwiazdy jak: Andriej Wasilewski, Nikita Kuczerow, Jewgienij Kuzniecow, Nikita Gusiew, czy też…Grigorij Żełdakow, czyli obecny zawodnik GKS-u Tychy.

Nowy nabytek biało-niebieskich ma za sobą także występy w meczach gwiazd. Najpierw w sezonie 2010/2011 w lidze MHL, a w rozgrywkach 2015/2016 wystąpił wśród gwiazd ligi KHL.

Co ciekawe, jeszcze kilka dni temu Apalkow łączony był z Comarch Cracovią. Zespół Rudolfa Roháčka nieustannie szukał wzmocnień na wschodzie, ostatecznie postawił na innych zawodników.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj