Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Unia ma nowego napastnika. To były reprezentant Rosji

Daniił Apalkow dołączył do Re-Plast Unii Oświęcim. Rosyjski napastnik w CV ma ponad 500 meczów w lidze KHL, co ciekawe Rosjanin kilka dni temu łączony był z Comarch Cracovią.

Apalkow jest wychowankiem Mietałłurga Magnitogorsk i może występować zarówno na środku ataku, jak i na skrzydle. Do jego mocnych stron należy pracowitość na lodzie oraz przegląd pola, ale czasem odstaje pod względem jazdy na łyżwach i gry fizycznej. 

30-latek znaczną część kariery spędził w lidze KHL. Rozegrał tam łącznie 516 meczów, w których strzelił 85 goli i dołożył do tego 115 asyst. W swojej 10-letniej karierze na tym szczeblu rozgrywek reprezentował barwy: Mietałłurga Magnitogorsk, Łokomotiwu Jarosław, Dynama Moskwa oraz HK Soczi. 

Obecny sezon spędził w Jermaku Angarsk. To 25. zespół Wyższej Hokejowej Ligi, który porzucił już nadzieje na awans do fazy play-off. Choć przed początkiem sezonu związał się kontraktem z Mietałłurgiem, nie dostał szansy w lidze KHL. Był tam najlepiej punktującym zawodnikiem, bo w 41 meczach zdobył 5 goli i zanotował 23 asysty. W klasyfikacji plus/minus wypadł jednak na… -35. Jego klubowym kolegą był Jewgienij Sołowjow, znany z występów w Comarch Cracovii.

Apalkow w swoim CV ma także grę dla młodzieżowych oraz seniorskiej reprezentacji swojego kraju. Z kadrą do lat 20 w sezonie 2011/2012 wywalczył srebrny medal mistrzostw świata. Był zresztą jej alternatywnym kapitanem, a w składzie “Sbornej” występowały wtedy takie gwiazdy jak: Andriej Wasilewski, Nikita Kuczerow, Jewgienij Kuzniecow, Nikita Gusiew, czy też…Grigorij Żełdakow, czyli obecny zawodnik GKS-u Tychy.

Nowy nabytek biało-niebieskich ma za sobą także występy w meczach gwiazd. Najpierw w sezonie 2010/2011 w lidze MHL, a w rozgrywkach 2015/2016 wystąpił wśród gwiazd ligi KHL.

Co ciekawe, jeszcze kilka dni temu Apalkow łączony był z Comarch Cracovią. Zespół Rudolfa Roháčka nieustannie szukał wzmocnień na wschodzie, ostatecznie postawił na innych zawodników.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły