zklepy.pl

Utalentowani Bracia Maciaś nie dla Podhala

Utalentowani bracia Maciaś nie zostaną w Nowym Targu. Tę informację przekazał w rozmowie z portalem sportowepodhale.pl, trener Jacek Szopiński.

Niezwykle utalentowani bracia, Kacper i Krzysztof Maciaś wyjadą do Czech, aby rozwijać swoje hokejowe umiejętności. Starszy – Kacper występuje na pozycji defensora i związany był z drużyną z Poruby. Teraz 18-latek ma dostać szansę w seniorskiej drużynie występującej w Chance Lidze. Młodszy, Krzysztof to napastnik, który w poprzednim sezonie przeniósł się do drużyny z Vitkovic. Tam występował w pierwszej formacji. Należy przypomnieć, że ten ma zaledwie 16 lat (junior młodszy), a był wyróżniającym się zawodnikiem na mistrzostwach Polski w kategorii juniora starszego.

Trudno, żeby nie wykorzystał swojej szansy i grał w polskiej lidze. Tam ma większe szanse rozwoju. Przede wszystkim łatwiej mu będzie się przebić do topowego klubu z kraju hokejowego jakim są Czechy niż z Polski. Nie ma się co dziwić, że tam będzie kontynuował karierę – powiedział o Krzysztofie trener Szopiński.

Z pierwszą drużyną “Szarotek” dwa razy dziennie trenują za to: Wiktor Bochnak, Błażej Plewa, Kacper Worwa i Jakub Malasiński. Nieco inne ustalenia pozwoliły na treningi z seniorami Tobiaszowi Kapicy, a pozostali, którzy jeszcze są uczniami do sezonu przygotowywać się będą pod okiem Jacka Szopińskiego. Dopiero później będą mieli okazję pokazać się trenerowi Gusowowi. Ten z tego grona powinien wybrać kilku najlepszych zawodników, którzy zasilą pierwszy zespół Podhala.

źródło: sportowepodhale.pl

Najnowsze artykuły

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Osiem porażek z rzędu. Kibice mają dość

Redakcja

Zostaw komentarz