Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Tomasz Michalczuk

Transfery

Z Torunia do Nowego Targu. Nowy klub Huhdanpy

Lauri Huhdanpää ma nowy klub. 27-letni skrzydłowy, który w poprzednim sezonie występował w KH Enerdze Toruń w najbliższym sezonie będzie przywdziewał trykot Tauron Podhala Nowy Targ.

Huhdanpää w minionym sezonie rozegrał dla “Stalowych Pierników” 45 meczów. Jego dorobek zamknął się na 10 bramkach i 19 asystach. Po bardzo dobrym początku sezonu, Fin nieco przygasł i nie był już tak dobrze punktującym zawodnikiem. Dał się jednak poznać jako hokeista obdarzony bardzo dobrym przeglądem pola i umiejętnościami gry z krążkiem.

Fin początkowo negocjował warunki nowego kontraktu z KH Energą Toruń, ale ostatecznie do porozumienia nie doszło i Huhdanpää postanowił poszukać sobie nowego pracodawcy. Skrzydłowy był jednym z grona wielu testowanych w Nowym Targu, ale od razu przekonał do siebie trenera Juraja Faitha.

Huhdanpää do spółki z Martinem Przygodzkim ma stanowić trzon zespołu. Ponadto bliski pozostania w Nowym Targu jest też słoweński obrońca Luka Zorko, który ostatni sezon spędził w czeskiej 1. lidze. To jednak nie koniec wielkiego testowania i wkrótce powinniśmy poznać kolejne nazwiska zawodników, którzy zasilą nowotarskie “Szarotki”.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły