zklepy.pl
Image default

Ze Szwecji do Finlandii. Michalski wciąż rozwija karierę za granicą

Jakub Michalski, wychowanek TAURON Podhala Nowy Targ, zmienił barwy klubowe, przenosząc się ze Szwecji do Finlandii. 18-latek dołączył do Jokipojatu, gdzie będzie desygnowany do gry w zespole do lat 20.

Jakub Michalski zadebiutował w zeszłym sezonie w seniorskiej ekipie „Szarotek” pod wodzą Andrieja Gusowa. Szybko udało mu się wypłynąć na szersze wody, a utalentowany defensor zasilił szeregi Strömsbro IF.

Młody hokeista zmienił barwy klubowe, choć wciąż pozostaje na dalekiej północy. W nadchodzącym sezonie będzie występował dla Jokipojatu, którego zespół U20 występuje na zapleczu fińskiej ekstraligi juniorów.

Nowotarżanin należy do stajni agencji menedżerskiej Hockey Progress Management. Jakub Michalski był bohaterem jednego z naszych wywiadów, świeżo po jego przenosinach do Szwecji.

Cel na ten sezon jest prosty. Chcę pomóc drużynie w wygrywaniu i zdobywać jak najwięcej punktów. Jokipojat ma mocną drużynę seniorów w lidze Mestis i będę walczył, by jeszcze w tym sezonie tam zagrać. Chce się dalej rozwijać walczyć o marzenia i myślę, że to będzie najlepsza opcja dla mnie w tym momencie – powiedział nam Jakub Michalski.

Najnowsze artykuły

Wychowanek Podhala zachwyca! Ma szansę zadebiutować w lidze słowackiej

Jan Stepiczew

Gabriel Wsół zadebiutował w juniorskiej lidze w Szwajcarii, zyskał potężnego agenta

Mikołaj Pachniewski

Jakub Ślusarczyk zagra w Chance Lidze

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj