Sanoczanie wygrali w Nowym Targu. Hat-trick Bukowskiego

Ciarko STS Sanok pokonał TAURON Podhale Nowy Targ 5:2. Trzy bramki dla ekipy z Podkarpacia zdobył Jakub Bukowski.

Faworytem w piątkowym meczu byli przyjezdni, ale podopieczni Miiki Elomo źle weszli w mecz. Hokeiści z Podkarpacia w pierwszej odsłonie złapali aż 10 minut kar, co wykorzystali nowotarżanie. Najpierw ekipę z Sanoka ratował Dominik Salama, ale w 12. minucie krążek dość przypadkowo trafił na kij Wiktora Bochnaka, a ten z najbliższej odległości pokonał fińskiego golkipera.

Emocje na dobrą sprawę rozpoczęły się dopiero w drugiej tercji. W niej padło pięć goli, z czego aż cztery zdobyli przyjezdni. Najpierw wynik spotkania wyrównał Radosław Sawicki. Następnie sanoczanie zdobyli dwa gole w liczebnej przewadze. Na prowadzenie, potężną bombą, wyprowadził ich Sami Tamminen, a nieco ponad minutę później jego wyczyn powtórzył Jakub Bukowski.

Gospodarze odpowiedzieli za sprawą Macieja Sulki. Krążek po jego strzale zaskoczył Salamę i pod jego pachą wpadł do siatki. Przed zakończeniem tercji wyrównać mógł Łukasz Siuty, ale po jego strzale było tylko słuchać jęk zawodu na trybunach. Ta niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła i swojego drugiego gola zdobył Jakub Bukowski, ponownie dając STS-owi dwubramkową zaliczkę

Już 30 sekund po rozpoczęciu trzeciej tercji padła kolejna bramka. Hat-tricka skompletował Bukowski. Jak się później okazało, był to jedyny gol w tej części spotkania, choć oba zespoły miały jeszcze dogodne sytuacje do zmiany rezultatu. Dla sanoczan było to drugie zwycięstwo z rzędu.

TAURON Podhale Nowy Targ – Ciarko STS Sanok 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
1:0 – Wiktor Bochnak – Fabian Kapica, Kasper Bryniczka (11:12, 5/4),
1:1 – Radosław Sawicki – Toni Henttonen, Karol Biłas (22:15),
1:2 – Sami Tamminen – Radosław Sawicki, Jakub Bukowski (26:25, 5/4),
1:3 – Jakub Bukowski – Sami Jekunen (27:54, 5/4),
2:3 – Maciej Sulka – Fabian Kapica (30:56),
2:4 – Jakub Bukowski – Aleksandr Mokszancew, Jere Karlsson (38:16),
2:5 – Jakub Bukowski – Radosław Sawicki (40:30).

Podhale: Bizub – Tomasik, Kamieniecki; Worwa, Neupauer, Siuty – Volráb, Mrugała; B. Wsół, Bryniczka, Jarczyk – P. Wsół, Sulka; Bochnak, F. Kapica, Saroka.
Trener: Andriej Gusow.

Sanok: Salama – Marva, Jekunen; Henttonen, Mocarski, Bukowski – Rąpała, Karlsson; Sawicki, Tamminen, Mokszancew – Florczak, Biłas; Sienkiewicz, Wilusz, Filipek – Bielec, Bar, Biały.