zklepy.pl
Image default

Andriej Gusow nowym trenerem reprezentacji Polski U18

Polski Związek Hokeja na Lodzie poinformował, iż Andriej Gusow będzie pełnił nową rolę. Były już szkoleniowiec TAURON Podhala Nowy Targ będzie miał okazję sprawdzić się w nowej roli –trenera reprezentacji Polski do lat 18.

Urodzony w Białorusi trener jest dość mocno związany z Polską. Trzydzieści lat temu Gusow reprezentował barwy klubów z Nowego Targu, Warszawy, Krakowa czy Krynicy, a z „Szarotkami” zdobył czterokrotnie złoty medal.

W przeszłości urodzony w Mińsku trener w swojej ojczyźnie prowadził reprezentację do lat 18 i 20 oraz był asystentem w kadrze seniorów. Gusow karierę trenerską w Polsce rozpoczął w 2017 roku, kiedy to objął GKS Tychy, pracując tam do 2020 roku, by później zostać ogłoszonym nowym trenerem TAURON Podhala Nowy Targ. Przygoda białoruskiego szkoleniowca trwała z nowotarżanami o rok krócej, niż w tyskiej drużynie.

Najcięższy sprawdzian kadrę do lat 18 czeka w przyszły roku w kwietniu. Podopieczni Andrieja Gusowa udadzą się do Słowenii na Mistrzostw Świata Dywizji IB. Rywalami Biało-Czerwonych podczas sześciodniowych zmagań będą Słowenia, Włochy, Austria, Korea Południowa oraz Estonia.

Najnowsze artykuły

Znamy grupy Mistrzostw Świata Elity. Bilety trafią do sprzedaży jesienią

Mateusz Pawlik

Polacy zagrają w Ostrawie! Duży znak zapytania nad kwal. do IO w 2026 roku

Reprezentacja Polski i Mistrzostwa Świata Elity w Polsat Sport!

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz