Znajdziesz nas też tutaj:

Relacje

Awantura Fučíka i nieudana pogoń. Trzy punkty opuściły Sanok

Marma Ciarko STS Sanok i GKS Tychy szalonym spotkaniem zakończyli sezon zasadniczy 2022/2023. W grodzie Grzegorza padło dziś dziesięć trafień. Byliśmy także świadkami dwóch kar meczu, w tym jednej zainkasowanej przez… bramkarza trójkolorowych.

Tyszanie już od pierwszych minut dominowali na tafli. Chcieli pokazać, że ostatni mecz z JKH GKS-em Jastrzębie to tylko wypadek przy pracy. Już po 88 sekundach, Jouka Juhola zagrał do Alexandre’a Boivina, a ten niemal wjechał z krążkiem do bramki.

Na kolejne gole musieliśmy czekać do 8. minuty. Wtedy bowiem Filip Starzyński zdobył swojego pierwszego gola w sezonie po strzale z najbliższej odległości. W 10. minucie doszło do awantury pod bramką gości. Bramkarz Tychów odbił krążek po strzale jednego z sanoczan, ale guma dalej była w pobliżu bramki. Gospodarze chcąc dobić strzał trafili w Tomáša Fučika. Czeski bramkarz wziął sprawę w swoje ręce i poszarpał się z Jere Karlssonem. Obok zaś toczyła się bójka pomiędzy Augustem Nilssonem i Juho Mäkelą. Sędziowie postanowili odesłać tyskiego bramkarza i Juho Mäkelę do szatni. Do bramki gości został desygnowany Kamil Lewartowski.

To podziałało motywująco na tyszan. W 15. minucie, rozegrali koronkową akcję, a akcję z najbliższej odległości zwieńczył Bartłomiej Jeziorski. Chwilę później było już 4:0. Alexander Younan potężnym strzałem pokonał Dominika Salamę. Gospodarze zdobyli jednak gola „do szatni”. Karol Biłas wrzucił krążek spod bandy, a Konrad Filipek zmienił trajektorię lotu krążka tuż przed „Lewarem”.

W trakcie przerwy, Miika Elomo zdecydował o zmianie bramkarza. Dominika Salamę zastąpił Filip Świderski. Obraz gry się nie zmienił. Tyszanie próbowali kontrolować przebieg gry. W 28. minucie Filip Komorski wykorzystał dobre zagranie Bartłomieja Jeziorskiego i umieścił krążek tuż przy słupku sanockiej bramki.

Gospodarze szybko odpowiedzieli. Ville Heikkinen wykorzystał dezorientację tyskiego golkipera i posłał gumę do bramki. To nie było ostatnie słowo sanoczan w tej tercji. Na niespełna dwie minuty przed jej zakończeniem trafienie zmniejszające stratę dołożył jeszcze Sami Tamminen.

W trzeciej tercji trzybramkową przewagę tyszan zdołał przywrócić Younan. W samej końcówce na listę strzelców wpisał się jeszcze Sebastian Harila, ale było już za późno, by zagrozić rywalom z piwnego miasta.

Marma Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 4:6 (1:4, 2:1, 1:1)
0:1 – Alexandre BoivinJouka Juhola, Christian Mroczkowski (01:28),
0:2 – Filip StarzyńskiAugust Nilsson (07:55),
0:3 – Bartłomiej JeziorskiOndřej Šedivý, Filip Komorski (14:55),
0:4 – Alexander YounanJean Dupuy, Emil Bagin (17:55),
1:4 – Konrad FilipekKarol Biłas (19:50),
1:5 – Filip KomorskiBartłomiej Jeziorski, Ondřej Šedivý (27:07),
2:5 – Ville HeikkinenSami Tamminen, Jere Karlsson (27:40),
3:5 – Sami TamminenBartosz Florczak, Niko Ahoniemi (38:17),
3:6 – Alexander YounanChristian Mroczkowski, Roman Szturc (50:45),
4:6 – Sebastian HarilaWładysław Łysenko (58:54).

STSSalama (od 20:01, Świderski) – KarlssonValtolaAhoniemiTamminenFilipek – FlorczakBiłasJ. LorraineHarilaMocarski – Łysenko, HöglundHeikkinenMäkeläSienkiewicz – Rąpała, WróbelDulęba, Dobosz, Miccoli.
Trener: Miika Elomo.

GKS: Fučík (od 9:56, Lewartowski) – PociechaKaskinenŠedivýKomorskiJeziorski – BizackiJaśkiewiczGościńskiStarzyńskiMarzec – YounanNilssonMroczkowskiBoivinDupuy – BaginBukowskiGalantSzturcJuhola.
Trener: Andriej Sidorienko.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły