Chance Liga. Paś z asystą w debiucie [WIDEO]

Dominik Paś udanie zadebiutował w barwach AZ Heimstaden Hawierzów. 22-letni napastnik wpisał się do protokołu asystą przy pierwszym golu.

Reprezentant Polski po krótkich testach w Hawierzowie dziś podpisał roczny kontrakt z klubem, który siedzibę ma niedaleko polskiej granicy. Jego nowa drużyna podejmowała w wieczornym spotkaniu LHK Jestřábi Prościejów. AZ-et mimo, że dwukrotnie obejmował prowadzenie w meczu, przegrał z “Jastrzębiami” 3:4. Decydujące dla losów spotkania było 68 sekund trzeciej tercji, kiedy to przyjezdni najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Reprezentant Polski na lodzie spędził 16 minut i 55 sekund, w tym 2:03 w przewadze. Nie oddał żadnego celnego strzału na bramkę, na ławce kar spędził 2 minuty a w klasyfikacji plus/minus wypadł na +1.

Co ciekawe do meczowego protokołu wpisał się także inny były zawodnik JKH GKS-u Jastrzębie. Asystę przy bramce na 3:3 zaliczył Jiří Klimíček.

AZ Heimstaden Hawierzów – LHK Jestřábi Prościejów 3:4 (1:0, 1:2,1:2)
1:0 – Pechanec – Paś, Bednář (17:18),
1:1 – Kloz – Husák, Švec (25:50, 5/4),
1:2 – Novák – Kloz, Husák (31:39),
2:2 – Dostálek – Hudeček, Chroboček (38:02),
3:2 – Mrowiec – Maruna (49:28),
3:3 – Beranek – Klimíček, Husák (51:01),
3:4 – Babka – Jáchym (52:09).