Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Ciura i Komorski opuścili HC Frydek-Mistek. Powrócą do PHL?

Bartosz Ciura i Filip Komorski w przyszłym sezonie nie będą reprezentowali już barw czeskiego pierwszoligowca z Frydka-Mistka. Reprezentacyjny defensor najprawdopodobniej powróci do klubu, w którym świętował największe sukcesy. Mowa tu o GKS-ie Tychy. Na brak zainteresowania nie może narzekać również popularny „Komora”.

Po zakończeniu sezonu 2020/2021 Bartosz Ciura oraz Filip Komorski rozstali się z GKS-em Tychy, by spróbować swych sił za naszą południową granicą. Ich wybór padł na czeskiego pierwszoligowca – HC Frydek-Mistek – będącego filią mistrza Czech – HC Oceláři Trzyniec. Wkrótce dołączył tam również Alan Łyszczarczyk, a my mogliśmy emocjonować się występami tercetu Polaków na zapleczu Tipsport Extraligi.

Bartosz Ciura wystąpił w 44 spotkaniach sezonu zasadniczego Chance Ligi, gdzie zanotował 1 asystę. Na premierowego gola w barwach HC Frydek-Mistek przyszło mu poczekać do fazy play-off. Niestety, jego ekipa po trzech meczach musiała uznać wyższość Slavii Praga.

Filip Komorski należał z kolei do najproduktywniejszych hokeistów ofensywnych. W 46 meczach zdobył 20 goli oraz 12 asyst. Play-offy zakończył natomiast z jedną asystą.

Obydwaj otrzymali również szansę do debiutu w barwach mistrza Czech. Komorskiemu w 3 meczach udało się nawet strzelić premierowego gola. Ciura w Trzyńcu wystąpił jeden raz.

HC Frydek-Mistek poinformował oficjalnie, iż żegna się z dwoma Polakami. Oprócz nich, drużynę opuściło trzynastu innych zawodników. Są to bramkarze: Samuel Baroš i Frederik Foltán, obrońcy: Daniel Krenželok, Karol Korím, Dmitrij Ogurcew, Mikuláš Zbořil oraz napastnicy: David Bartoš, Ján Blaško, Matouš Čmiel, Vít Christov, Matouš Hrubec, Rostislav Martynek i Jakub Šlahař. Swoje stanowisko opuścił także trener Mojmír Trličík. Został on zastąpiony przez Martina Janečka.

Gdzie swe kroki skierują teraz Ciura oraz Komorski? Według naszych informacji, pierwszy z wymienionych ma już dopięte szczegóły powrotu do GKS-u Tychy. Trójkolorowi mają również chrapkę na ponowne usługi Komorskiego. Ten jest jednak kuszony lukratywną ofertą przez Comarch Cracovię.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Ostatnie artykuły