Drugie zwycięstwo „Orlic”. Czyste konto ze Słowenią

Podopieczne Zbigniewa Wróbla odniosły drugie zwycięstwo na mistrzostwach świata dywizji IB w Katowicach. Tym razem pokonały Słowenię 4:0.

Polki po zwycięstwie na otwarcie nad Kazaszkami, podejmowały Słowenki. Pierwsza tercja, choć bezbramkowa to nie zabrakło w niej emocji. Już w 5. minucie rywalki mogły objąć prowadzenie, bo Patrycja Sfora dopuściła się faulu i sędziowie podyktowali rzut karny. Świetnie jednak spisała się Martyna Sass i utrzymała bezbramkowy remis.

W drugiej partii podopieczne Zbigniewa Wróbla zepchnęły Słowenki do defensywy, a same co rusz oddawały groźne strzały w kierunku “świątyni” Pii Dukarić. Pierwszy gol wpadł jednak dopiero w 31. minucie. Prowadzenie biało-czerwonym dała Wiktoria Sikorska. Zaledwie 24 sekundy później było już 2:0, bo krążek do siatki posłała Ewelina Czarnecka.

Polki kontrolowały przebieg spotkania i w trzeciej tercji postawiły stempel na drugim zwycięstwie. Na listę strzelców wpisały się jeszcze Ida Talanda i Wiktoria Dziwok, a czyste konto utrzymała Sass, co oznaczało zwycięstwo 4:0.

Biało-czerwone po dwóch spotkaniach zajmują drugie miejsce, a kolejny mecz rozegrają w poniedziałek, gdy o 20 podejmą Koreę Południową.

Polska – Słowenia 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
1:0 – Wiktoria Sikorska – Magdalena Łąpieś, Kamila Wieczorek (30:26),
2:0 – Ewelina Czarnecka – Julia Zielińska, Karolina Późniewska (30:50),
3:0 – Ida Talanda – Wiktoria Sikorska (42:44),
4:0 – Wiktoria Dziwok – Joanna Strzelecka (57:22).

Strzały: 57 – 20.
Minuty karne: 6 – 6.

Polska: Sass – Chrapek, Zielińska; Późniewska, Czarnecka, Onyszczenko – Gogoc, Sfora; Dziwok, Talanda, Tomczok – Korkuz, Strzelecka; Sikorska, Wieczorek, Łąpieś – Wcisło, Wójcik; Brzezińska, Łaskawska, Łapińska.

Słowenia: P. Dukarić – Loncar, Porekar; Confidenti, Pren, Blazinsek – Svetina, Glavic; Prisina, Nylaander, E. Dukarić – Biscak, Bizjak; Breznik, Pazlar, Pezdir oraz Fris Lorber.