zklepy.pl
Image default

Fin trener GKS-u Tychy! Tirkkonen podpisał kontrakt

GKS Tychy ogłosił nowego trenera. Po kadencji białoruskiego szkoleniowca, przyszedł czas na kierunek północny. Pekka Tirkkonen to uznany szkoleniowiec w Finlandii. Został nagrodzony kilkoma indywidualnymi nagrodami. W poprzednim sezonie prowadził duński Herning Blue Fox.

Pekka Tirkkonen, bo o nim mowa, to 55-letni trener pochodzący z Finlandii. Urodził się w małym mieście na południu kraju – Sanvolinnie. W czasie gdy był hokeistą, grał w wielu renomowanych ligach. Przez większość swojej kariery grał w SM-Liidze (aktualnej Liidze), ale występował też w DEL, szwedzkiej Elitserien, Danii oraz na drugim poziomie rozgrywkowym w Czechach. Rozegrał też 36 meczów w seniorskiej kadrze Finlandii.

Jako trener, swoją przygodę rozpoczął w drużynie Savonlinnan Pallokerho w Mestis. W czwartym sezonie swojej pracy na drugim poziomie rozgrywkowym, otrzymał tytuł trenera roku. Sezon później swoją pracę kontynuował już w Liidze, w drużynie Saimaan Pallo. W 2014 roku włodarze ligi nagrodzili go tytułem najlepszego szkoleniowca w fińskiej lidze.

Trenował też w Szwajcarii, gdzie jego zespół EHC Kloten zdobył Puchar Szwajcarii. Zaliczył również DEL (Grizzlys Wolfsburg) i Danię. W minionej kampanii prowadził zespół Herning Blue Fox.

Tirkkonen był też w orbicie zainteresowań PZU Podhala Nowy Targ. Nowotarscy włodarze wybrali jednak innego fińskiego szkoleniowca. Jak już jednak wiadomo. Fin zostanie nowym szkoleniowcem GKS-u Tychy. Zastąpi on tym samym Andrieja Sidorienkę na tym stanowisku. Zespół pod wodzą Białorusina spisywał się poniżej oczekiwań, stąd zmiana sternika. Dotychczas zespół prowadził Adam Bagiński. Jego bilans to dwa zwycięstwa i jedna porażka.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj