Trzy gwiazdy 11. kolejki: Špirko, Heikkinen, Younan

11. kolejka stała pod znakiem wyniku 5:2. Zwycięstwa odniosły drużyny: GKS-u Katowice, JKH GKS-u Jastrzębie, Comarch Cracovii oraz Re-Plast Unii Oświęcim. Nagrodziliśmy trzech zawodników, których rola była kluczowa.

Rastislav Špirko (JKH GKS Jastrzębie) – 2 gole, asysta

39-letni Słowak miał być wzorem dla młodszych zawodników jastrzębskiej drużyny. Wydaje się, że z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, co może wskazywać na to że już zaaklimatyzował się na naszych taflach. W ostatnim meczu z KH Energą Toruń w 27. minucie zdobył gola po strzale z najbliższej odległości. W 50. minucie wyłożył gumę Marcinowi Koluszowi, który także wpisał się na listę strzelców w tym spotkaniu. Słowak na chwilę przed końcową syreną wbił gwóźdź do trumny rywalom. Posłał on krążek do pustej bramki.

Ville Heikkinen (Re-Plast Unia Oświęcim) – 2 asysty

Oświęcimianie stoczyli ciężki bój z rywalami z Nowego Targu. Dopiero w trzeciej tercji udało się ustalić wynik spotkania. Dobre spotkanie rozegrał Fin – Ville Heikkinen, który zanotował dwie asysty. Najpierw odnotował kluczowe podanie drugiego stopnia przy trafieniu Kalle Valtoli w 23. minucie spotkania. 22 minuty później, wrzucił gumę w kierunku Erika Ahopelto, a ten zmienił tor lotu krążka i zaskoczył Kevina Lindskouga. Trzeba przyznać, że cały fiński tercet wyglądał dobrze.

Alexander Younan (Comarch Cracovia) – gol, asysta

Comarch Cracovia się rozkręca. Zbierają punkty w pozornie trudnych meczach. W meczu z Zagłębiem Sosnowiec, błysnął Alexander Younan. Najpierw w 35. minucie zanotował asystę drugiego stopnia przy golu Martina Látala. Chwilę później sam Szwed wpisał się na listę strzelców. Zabrał się z krążkiem, minął obrońców i gdy znalazł trochę miejsca odpalił z nadgarstka w krótszy róg bramki, zaskakując Patrika Spěšný’ego. Jest to drugi raz kiedy wyróżniamy szwedzkiego obrońcę. Jest to jeden z kluczowych zawodników tej drużyny.