zklepy.pl
Image default

Nieskuteczna KH Energa Toruń wygrała z Marmą Ciarko STS Sanok

KH Energa Toruń pokonała Marmę Ciarko STS Sanok 3:1 po widowisku, które nie stało na najwyższym poziomie. Torunianie razili nieskutecznością, ale jeszcze słabiej prezentowali się sanoczanie, dlatego 3 punkty zostały w grodzie Kopernika.

Niedzielny mecz KH Energi Toruń z Marmą Ciarko STS-em Sanok od początku nie porywał. Gospodarze wprawdzie grali wysokim forecheckingiem, chcąc zmusić sanoczan do błędu, ale sami się ich nie ustrzegali. Dość szczęśliwie udało im się jednak objąć prowadzenie, bo Kristian Tamminen popełnił błąd i nie złapał krążka, a do pustej bramki dobił go Deniss Fjodorovs.

Kolejne trafienie padło dopiero w drugiej tercji – ponownie po dobitce – tym razem do siatki trafił Danila Larionovs. Obie ekipy popełniały jednak sporo błędów, co sprawiało, że gra była szarpana, a dogodnych okazji było, jak na lekarstwo.

W trzeciej partii miejscowi mieli kilka okazji do gry w przewadze, w tym podwójną, ale zupełnie ten element im się nie kleił i STS wciąż był w grze. Miejscowym udało się jednak podwyższyć prowadzenie na 3:0, gdy Adam Paulíny wygrał wznowienie, a Patryk Kogut huknął bez zastanowienia i trafił w samo okienko.

Podopieczni Elmo Aittoli dali radę jednak wpisać się na listę strzelców, bo Ekholma-Rosena, dobijając strzał Sammiego Tamminena pokonał Mark Viitanen. Przyjezdni spróbowali jeszcze wycofać bramkarza i to pomimo faktu, że grali w osłabieniu, ale nie dało im to kontaktu, a fatalna skuteczność KH Energi sprawiła, że mecz zakończył się wynikiem 3:1.

KH Energa Toruń – Marma Ciarko STS Sanok 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
1:0 – Deniss Fjodorovs – Eryk Schafer, Mateusz Zieliński (14:05),
2:0 – Danila Larionovs – Riku Tiainen, Deniss Fjodorovs (24:10),
3:0 – Patryk Kogut – Adam Paulíny (51:31),
3:1 – Mark Viitanen – Sami Tamminen, Christian Lindberg (53:31)

KH Energa: Ekholm-Rosen – Johansson, Schafer; Djumić, Syty, Baszyrow – Behm, Zieliński; Larionovs, Fjodorovs, Tiainen – Jaworski, Kurnicki; Jaakola, Maćkowski, M.Kalinowski – Bajwenko; Paulíny, Prokurat, Kogut.

STS: K. Tamminen – MacEachern, Lindberg; Viitanen, S. Tamminen, Filipek – Binner, Burzik; Miccoli, Ceder, Huhdanpää – Najsarek, Musioł; Kivinen, Bukowski, Dobosz – Sienkiewicz; Rybnikár, Ginda, Fus.
Trener: Eimo Aittola.

Najnowsze artykuły

Zdecydowała jedna bramka. Spěšný i Kotlorz bohaterami Zagłębia Sosnowiec

admin

Kolejne zwycięstwo tyszan! Sanoczanie pokonani

Jan Stepiczew

KH Energa Toruń rozbiła GKS Katowice. Nokaut w trzeciej tercji

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz