zklepy.pl
Image default

“GieKSa” zamknęła swoją kadrę i zakontraktowała czeskiego skrzydłowego

Czeski skrzydłowy dołączył do drużyny GKS-u Katowice. Tym samym kadra klubu z al. Korfantego została zamknięta.

Tomáš Kubalík jest starszym bratem Dominika, który obecnie występuje w Chicago Blackhawks. Sam również zaliczył 12 spotkań na taflach najlepszej ligi świata, gdzie reprezentował Columbus Blue Jackets. W 2008 roku został draftowany właśnie przez “Niebieskie Kurtki” w piątej rundzie z numerem 135.

W swoim CV ma także występy w AHL (190 meczów, 49G+50A) KHL (29 meczów, 3G+4A), fińskiej Liidze, niemieckiej DEL, a także na taflach rodzimej ekstraligi. Co ciekawe w sezonie 2018/19 nie grał w ogóle.

Obecne rozgrywki rozpoczął w HC Vitkovice Ridera. Rozegrał tam 9 meczów, w których strzelił zaledwie jedną bramkę. Z katowickim klubem związał się kontraktem do końca obecnego sezonu.

Szukaliśmy skrzydłowego o określonych parametrach – wysokiego, nienagannego technicznie i charakteryzującego się prawym chwytem kija. W naszej ocenie Tomas spełnia te kryteria. Liczymy na to, że podwyższy jakość naszej ofensywy. Tym samym kadra GKS-u Katowice została skompletowana – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

 

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski
Ładowanie...