GKS Tychy lepszy od torunian w pierwszym sparingu

GKS Tychy pokonał w pierwszym meczu sparingowym KH Energę Toruń 8:5. Kluczowa okazała się być druga tercja, w której to trójkolorowi zdobyli aż pięć bramek. Po 60 minutach, decyzją sztabów obu drużyn odbyła się pięciominutowa dogrywka w formacie 3 na 3. Jedyną bramkę zdobył w niej Christian Mroczkowski. Ponadto zdecydowano, by odbyły się rzuty karne. Jedyny najazd wykorzystał Mirko Djumić.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 8:5 (2:1, 5:0, 0:4, 1:0)
7:5 – Jakub Prokurat – Oskar Bajwenko (49:18, 5/4),
8:5 – Christian Mroczkowski – Pawło Padakin (62:28).

GKS: Lewartowski – Pociecha, Jaroměřský; Łyszczarczyk, Rác, Mroczkowski – Jaśkiewicz, Kaskinen; Padakin, Turkin, Korenczuk – Bryk, Ciura; Marzec, Galant, Gościński – testowany, Bizacki; Bukowski, Ubowski, Jansson, testowany.

Toruń: Ekholm Rosen (Studziński) – Jaworski; Jaakola, Larionovs, Tiainen – Johansson, Behm; Djumić, Syty, Baszyrow – Schafer, Zieliński; M. Kalinowski, Prokurat, Kogut – Gimiński, Bajwenko; Napiórkowski, Maćkowski, Wenker.